Top
25 Mar
Zintis Ekmanis saņem EOC Olimpisko Lauru balvu
Foto autors: Olimpiade.lv

Latvijas Bobsleja un Skeletona federācijas ģenerālsekretārs un 1984.gada olimpisko spēļu bronzas medaļnieks bobslejā Zintis Ekmanis piektdien saņēma Eiropas olimpiskās komitejas (EOC) Olimpisko Lauru balvu (Olympic Laurel Awards). Šī balva tiek piešķirta ievērojamām sporta personībām, kas ir demonstrējušas milzīgu ieguldījumu izglītībā, kultūrā, attīstībā un mierā caur sportu.

Pēc saņemtā apbalvojuma, Ekmanis neslēpa pārsteigumu, ka ticis izraudzīts balvai. "Es tiešām esmu ļoti pārsteigts un uzskatu, ka šis ir apliecinājums ne tikai man, bet visai Latvijas olimpiskajai kustībai. Šo balvu es vēlos dalīt ar visiem tiem, kuri par sportu "deg", ar visiem ģenerālās asamblejas dalībniekiem, kuri nereti "deg" visvairāk," teica balvas saņēmējs, tāpat sakot pateicības vārdus arī tiem, kuri viņu izvirzīja šai balvai un arī tiem, kuri izlēma balvu piešķirt.

Pateicības runā Zintis Ekmanis uzsvēra izcilu personību nozīmi, kuri bijuši kopā ar viņu gan iedvesmojot, gan sasniedzot mērķus. "Es varu pateikties šķēpmetējam Jānim Lūsim par viņa zelta metienu 1968.gada Mehiko olimpiskajās spēlēs, kas mani kā desmitgadīgu puiku iedvesmoja pievērsties sportam un vienmēr cīnīties līdz galam. Ar mani kopā vienmēr bijušas izcilas personības, skolotāji, treneri, federācijas darbinieki, LOV un LOK biedri, ministriju pārstāvji, kā arī visi pārējie, no kuriem esmu gan mācījies, gan guvis palīdzību, kā arī sniedzis palīdzību pretī."

Sarajevas olimpisko spēļu medaļnieks īpaši izcēla savu ģimeni, ar kuru sportista karjeras laikā nevarēja būt kopā tik daudz kā vēlējies, bet vienmēr saņēmis nedalītu atbalstu no saviem tuvākajiem.

"Startējot zem sveša karoga, mēs nekad neaizmirsām, ka esam latvieši. 1991.gadā mēs pirmie pateicām PSRS režīmam "nē", atsakoties no materiālās labklājības, kas nāca no Maskavas. Pēc tam sekoja drūmi laiki, kuros centāmies nosargāt šo sporta veidu. Starptautiski mediji, to vidū CNN un NBC, sekoja līdzi mūsu gaitām, kad atkal varējām pacelt sarkanbaltsarkano karogu mastā. Ar smagu darbu izdevās panākt arī labākus laikus mūsu sporta veidā, par to īpaši vēlos pateikties sponsoriem, atbalstītājiem, sportistiem un visiem mūsu sportā iesaistītajiem, kuri "deg" par sportu, kuri "deg" par Latviju," pauda Ekmanis.

Zintis Ekmanis 1984.gada Sarajevas ziemas olimpiskajās spēlēs ieguva bronzas medaļu divnieku ekipāžu sacensībās, kā arī bija pirmais sportists pēc neatkarības atjaunošanas, kurš Latvijai izcīnīja medaļu starptautiskās sacensībās, 1991.gada nogalē izcīnot bronzu Pasaules kausa posmā Vācijā. 1994.gadā Ekmanis bija Latvijas karognesējs Lillehammeres olimpiskajās spēlēs.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija