Top
12 Feb
Zeltu atkal iegūst Tīna Hermane, Endija Tērauda  20.vietā Altenbergā
Foto autors: Viesturs Lācis

Pasaules čempionātā skeletonā Altenbergas trasē piektdien pēdējie divi braucieni sievietēm. Latvijas sportiste Endija Tērauda ir 20.vietā, tas nozīmē, ka uzdevums izpildīts un aizvadīti visi četri braucieni šajā čempionātā. Par zeltu cīnījās divas Vācijas sportistes Lolinga un Hermane, beigās uzvara Tīnai Hermanei, jau otro gadu Altenbergā pēc kārtas. Krievietei Ņikitinai kļūda trešajā braucienā, tomēr beigās viņa nosargāja bronzas pozīciju, par nieka 0.02 sekundēm priekšā vācietei Grībelai un citai krievietei Tararičenkovai, šīm sportistēm dalīts laiks. Pasaules kausa ieguvēja austriete Janīna Floka tikai 16.vietā šajā čempionātā.

Jau pēc pirmās dienas bija skaidrs, ka Endijai Tēraudai būs jāpacīnās par to,. Lai tiktu labāko 20.skaitā un līdz ar to pie pēdējā sacensību brauciena. Ceturtdien viņai abos braucienos 19.laiks, bet summā tomēr 21.pozīcija, vienu vietu aiz strīpas. Labāk otrajā braucienā veicās divām tiešajām konkurentēm. Atstarpe gan ar 19. un 20.pozīciju nebija liela, attiecīgi 0.14 un 0.15 sekundes.

Izlases treneris Gints Dzērve pēc trešā sacīkšu brauciena teica, ka Endija savu uzdevumu izpildīja un tika pie beigu brauciena. Viegli te nav gājis visus nedēļu, bet šoreiz ir labākais pašas rezultāts finišā un godam izdevās pakāpties par vienu pozīciju. Tika izvēlēta tāda drošā līnija augšā, lai sekmīgāk izbrauktu ceturto piekto virāžu un tas atmaksājies.

Cīņā par medaļām pēc pirmās dienas līdere bija vāciete Žaklīna Lolinga, kura apsteidza krievieti Jeļenu Ņikitinu pa 0.11 sekundēm, trešā pērnā gada čempione vāciete Tīna Hermane, plus 0.24 sekundes, Hermanei kļūdains bija pirmais brauciens, toties teicams otrais. Pasaules kausa ieguvēja šajā sezonā austriete Janīna Floka bija tikai 15.vietā pēc pirmās dienas, neesot bijusi absolūti nekādas saķeres ar ledu. Flokai nekas neizdevās arī šodien, toties Hermane nedaudz pietuvojās Lolingai un tagad cīņā par zelta medaļām abas šķir 0.17 sekundes. Ņikitina pēc kļūdas ceturtajā piektajā virāžā jau no līderes atpaliek par 1.11 sekundēm, viņas pozīcijai beigu braucienā vēl var uzbrukt amerikāniete Ūlandere, tāpat jaunā krieviete Tararičenkova, vācietes Grībele un Naize.

Ceturtajā braucienā atkal klasi parādīja Hermane, viņai pelnīta uzvaram Lolinga beigās atpalika par 0.11 sekundēm, Ņikitina jau ļoti daudz. Ņikitinai atkal bija kļūdas un knapi izdevās nosargāt bronzas medaļu. Endijai Tēraudai bija stabils brauciens, tajā 20.laiks un šāda pozīcija arī beigās. Izlases treneris Gints Dzērve norādīja, ka galvenais mērķis ir izpildīts. Protams, nākotnē vēl jāstrādā, jādomā arī tehniskas attīstībā, šādas tādas idejas jau no konkurentiem noskatītas. Četru braucienu summā Tērauda no uzvarētājas atpalika par 6.02 sekundēm (Floka par 4.07).

Vēl piektdien pasaules čempionātā pēdējie divi braucieni vīriešiem, sākums pulksten 14.00, tiešraide LTV 7

Sacensību protokols

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija