Top
21 Nov
Vācija dominē vīriešu divnieku sacīkstēs, Latvijas līderiem jāsaņemas
Foto autors: Viesturs Lācis

Sestdien Siguldā sācies vīriešu bobslejs – pirmais pasaules kausa posms divnieku ekipāžām. Pirmajā posmā dominēja vācieši – pirmajās divās vācieši Frīdrihs un Lohners, trešajā šveicietis Mihaels Fogts.

Šoreiz Siguldā startē tikai 13 ekipāžas, jo pandēmijas dēļ uz Eiropu nevarēja atbraukt ziemeļamerikāņi, ASV un Kanādas sportisti, tāpat nestartē Koreja un Ķīna. Krievijas bobsleja komanda Covid 19 karantīnā tepat Siguldā, savukārt briti pēdējā brīdī, pēc pozitīva Coivid 19 testa kādam no komandas, nevarēja atbraukt uz pirmo posmu. Toties ierindā ir visi spēcīgākie bobslejisti, ieskaitot vāciešus ar olimpisko un daudzkārtējo pasaules čempionu Frančesko Frīdrihu priekšgalā No elites patiesībā nav vien kanādieša Džastina Kripsa, dalībnieku sastāvs līdz ar to tāpat spēcīgs.

Latvijai pēc pērnās sezonas rezultātiem nu trīs starta vietas, gluži kā Vācijai un tās ir vienīgās valstis pasaulē, kas ik mačos varēs pieteikt trīs ekipāžas. Mūsējie to Siguldā arī izmanto, ik mačos nedaudz rotējot trešos pilotus. Sestdien Latviju pasaules kausā pārstāvēja Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis, Ralfs Bērziņš/Arnis Bebrišs un Dāvis Kaufmanis/Ivo Dans Kleinbergs. Svētdien paredzēta Emīla Cipuļa debija pasaules kausā. Ķibermaņa komandai labs starts, bet kļūdas jau trases vidus un beigu daļā, tikai devītā pozīcija, 0.37 aiz Lohnera. Savas kļūdas intervijā LTV 7 atzina arī pats pilots. Viena pozīcija augstāk Ralfam Bērziņam, plus 0.29 no Lohnera, toties Dāvi Kaufmani gan var uzteikt par braucienu debijas mačos šādā līmenī. Viņš pirmajā braucienā atpalika tikai no trim vāciešiem un diviem šveiciešiem, zaudējot līderim 0.21 sekundi.

Pēc pirmā brauciena jau dominēja vācieši, kuriem pirmās trīs vietas, turklāt pirmais ar jaunu Siguldas trases rekordu ir Johannes Lohners savos debijas mačos Latvijā. Kā atzina Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis, šīs sacensības ir zaudētas, jāgatavojas nākamajām, kas jau rīt. Pirmajā braucienā uzslavu pelnījis vien Kaufmanis.

Otrajā braucienā nedaudz pozīcijas uzlaboja Bērziņš un Ķibermanis, kas šajā posmā attiecīgi piektajā un sestajā vietā. Vairs ne tik labs brauciens Dāvim Kaufmanim un debijas reizē viņam 10.vieta. Pirmie divi atkal vācieši, tikai Frīdriham izdevās apsteigt Lohneru, trešais Siguldā šveicietis Fogtss.

Svētdien 22.novembrī vēl viens pasaules kausa posms Siguldā, pirmā brauciena starts pulksten 14.45

Sacensību protokols

Foto galerija

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija