Top
10 Jan
Vācija atkal dominē bobslejā, Frīdriham kartējā uzvara
Foto autors: Viesturs Lācis

Ar pirmajiem četrinieku mačiem šajā sezonā aizvadīts Vinterbergas pasaules kausa posms un vienlaicīgi Eiropas čempionāts. Bobslejā pārsteigumi nebija un visos programmas veidos uzvaru svinēja vācieši. Četriniekos atkal pirmais Frančesko Frīdrihs, kas turklāt otrajā braucienā arī laboja septiņus gadus seno starta ieskrējiena rekordu, kas līdz šim piederēja Oskara Melbārža ekipāžai. Otrais kanādietis Džastins Kripss, trešais austrietis Benjamins Maijers. Eiropas čempionāta vērtējumā Maijersam sudrabs un bronza jaunajam krievu pilotam Rostislavam Gaitukēvičam.

Covid-19 dēļ Latvijas bobslejisti šajā pasaules kausa posmā un Eiropas čempionātā nepiedalījās, taču ir paredzēts jau jaunnedēļ ar divām ekipāžām braukt Sanktmoricas trasē. Vinterbergā kopā startēja 16 ekipāžas, visi tie piloti, kas vakar divniekos, izņemot horvātu, tāpat britu pilotu Halu, kas pēdējā brīdī atsauca startu. Labā ziņa, ka svētdien mūsējie jau ar diviem pilotiem, divām četrinieku ekipāžām devušies uz nākamo sezonas posmu Sanktmoricā.

Jau pēc pirmā brauciena par līderi Vinterbergu kļuva Frīdriha ekipāža, turklāt gandrīz tika pārspēts Melbārža komandas starta ieskrējiena rekords. Finišā pārsvars pār kanādieti Kripsu 0,24 sekundes, varēja būt vēl lielāks, ja ne vairākas kļūdas trasē, pats Frīdrihs brauc tagad ar jaunākās konstrukcijas FES bobu. Trešais pēc pirmā brauciena austrietis Benjamins Maijers, savukārt par trešo vietu Eiropas čempionātā bija paredzama sīva cīņa starp vāciešiem Hāferu un Lohneru, tāpat krievu Gaitukeviču. Lohneram bija pagalam neveiksmīgs pirmais brauciens un kļūdas tūdaļ pēc starta. Otrajā braucienā lielisks sniegums atkal Gaitukēvičam un arī Maijersam, kas viņiem garantēja medaļas Eiropā. Čempiona titulu atkal ieguva Frīdrihs, toties čempiona pilnvaras četriniekos nolika Lohners, kuram Eiropā tikai ceturtā vieta ( piektā pasaules kausā).

Frančesko Frīdrihs pēc šī panākuma apsteidza savu leģendāro tautieti Andrē Langi par vienu uzvaru pasaules kausos - nu Frīdriham 46 panākumi, Langem paliek 45. Vēl par vienu vairāk nekā Frīdriham ir citam vācietim, izcilajam stūmējam Kevinam Kuškem, taču pavisam droši arī šis rekords tiks labots jau šajā sezonā.

PK sacensību protokols

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija