Top
09 Jan
Vācija atkal dominē bobslejā divniekiem
Foto autors: Viesturs Lācis

Vinterbergas trasē Vācijā aizvadīts Eiropas čempionāts bobslejā divniekiem un vienlaikus arī devītais sezonas posms vīriešiem. Abos programmas veidos dominēja Vācijas sportisti, šajā posmā pasaules kausa apritē pirmoreiz sezonā iesaistījās arī ASV un Kanādas sportisti. Latvija šoreiz Covid -19 pandēmijas dēļ nebija pārstāvēta.

Kā telefonsarunā LTV 7 izteicās izlases galvenais treneris Sandis Prūsis, ir arī labas ziņas – mūsējie pārvar arī šo krīzi un paredzēts jau jaunnedēļ ar divām ekipāžām startēt arī Sanktmoricas posmā Šveicē, mūsējiem izolācijas periods beidzas, atveseļojies arī pats treneris un rīt komanda, kaut nepilnā sastāvā, dodas prom uz Šveici. Līdz ar to varbūt nebūs tik traki, kā gadu mijā izskatījās.

Vīriešiem izteikti favorīti savā trasē bija vācieši, īpaši Frančesko Frīdriha un Johannesa Lohnera ekipāžas. Frīdrihs jau pirmajā braucienā ielika pamatus savai kārtējai uzvarai – teju jauns trases rekords un ļoti tālu priekšā tuvākajiem sekotājiem – savam tautietim Johannesam Lohneram un austrietis Benjaminam Maijeram. Austrijas pilots izmantoja pirmā starta numura priekšrocības un arī no vāciešiem iegūtu bobu. Olimpiskais čempions kanādietis Džastins Kripss startēja beigu daļā un jau pēc pirmā brauciena pakāpās uz piekto vietu pirmajā braucienā. Otrajā nekas daudz nemainījās un uzvaru nosargāja Frīdrihs, otrais Lohners un trešais Meijers, kas startēja ar bobu, kas aizlienēts no Frīdriha. Ceurtais šveicietis Fogtss, piektais kanādietis Kripss.

Pasaules kausa kopvērtējumā stabili pēc deviņiem posmiem pirmais ir Frančesko Frīdrihs, otrais Johannes Lohners, Oskars Ķibermanis nu ceturtais, Ralfs Bērziņš sestais.

PK protokols vīriešiem

Sieviešu bobslejā sestdien Vinterbergā atkal triumfēja vācietes. Par uzvarētāju atkal kļuva jaunā pilote Laura Nolte, trešais panākums jau šajā sezonā un tas ir vislabākais rādītājs sievietēm. Otrā viņas tautiete Kima Kaliki, kas ir līdere pasaules kausa kopvērtējumā, jo Nolte pašā pirmajā posmā Siguldā piedzīvoja kritienu. Trešā vieta gan Eiropas čempionātā, gan arī Pasaules kausa posmā šoreiz ir dalīta – absolūti vienāds laiks vācietei olimpiskajai čempionei Mariamai Jamankai un arī austrietei Katrīnai Baerlai.

Ziemeļamerikas sportistēm atgriešanās tomēr nebija tik spīdoša. Visaugstāk kanādiete Kristīne de Bruina, kura piektajā pozīcijā, Tūdaļ aiz viņas divas slavenības no ASV – Kailija Hampfrīsa un Elana Maijere- Teilore. Amerikānietei Maijerai -Teilorei šī vispār bija atgriešanās bobslejā pēc pauzes, kas saistīta ar dēla piedzimšanu.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc pieciem posmiem sievietēm pirmā ir Kaliki, otrā Baerla un trešā tagad Nolte.

PK protokols sievietēm

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija