Top
26 Nov
Trīs uzvarētāji pārsteigumu sacīkstēs Īglsā
Foto autors: Viesturs Lācis

Austrijā, Īglsas trasē šonedēļ otrais šīs sezonas pasaules kausa posms skeletonā. Vīriešiem dalībnieki faktiski tie paši, kas pirms nedēļas, tikai nu vienu austrālieti nomainījis cits, favorītu vidū izmaiņu nav. Interesantas un neprognozējamas sacīkstes, kurā beigās bija trīs uzvarētāji ar vienādu laiku – brits Mats Vestons, ķīnietis Vendžans Gens un vācietis Kristofers Grothers. Britam un ķīnietim tā pirmā uzvara karjerā pasaules kausa līmenī, tieši ar Vestonu britu izlasē strādā mūsu treneris Mareks Mezencevs. Brāļi Dukuri šoreiz otrajā desmitniekā, Martins bija 11.vietā, Tomass 18.

Pēc pirmā brauciena Martins Dukurs jau bija 11.vietā un Tomass dalītajā 18./19.pozīcijā. Rezultāti ir ļoti negaidīti, līderis pēc pirmā brauciena bija Mareka Mezenceva audzēknis brits Mets Vestons, kas par 0,01 sekundi apsteidza ķīnieti Vendžanu Genu, trešais pēdējo divu pasaules čempionātu uzvarētājs vācietis Kristofers Grothers. Vēl aiz Martina bija pirmā posma uzvarētājs Īglsā Aleksandrs Tretjakovs un 2018.gada olimpiskais čempions korejietis Sunbins Juns.

Izloze šoreiz noteica , ka Martins pirmajā braucienā startēja astotais jeb piektais spēcīgāko grupā, Tomasam pēc reitinga 16.numurs. Brauciens Martinam nebija ideāls kaut starta ieskrējiens gana labs, beigās piektais laiks šajā radītājā. Pēc brauciena gan tikai 11.vieta, plus 0.29 sekundes aiz līdera, Tomass līderim zaudē 0.55 sekundes un ir 18./19.pozīcijā.

Latvijas izlases treneris Mihails Arhipovs pēc pirmā brauciena sacīja: "Martinam nebija labs brauciens, ir kur pielikt. Tad es teikšu, ka Tomasam bija labāks, bet ātrums nebija atbilstošs, to jau pēc apļa redzēju. Ko rāda ķīnieši, tas ir brūnums, ar tādiem startiem un tādu braukšanu, viņiem slīd apbrīnojami."

Otrajā braucienā Martinam bija labāks brauciens, bet vietu izteiksmē tas neko nemainīja, tāpat labi neslīdēja, salīdzinot ar daudziem citiem konkurentiem. ”Ir par ko aizdomāties un tieši tehnikas jomā,” - pēc otrā brauciena secināja Mihails Arhipovs.

Sacīkstes tiešām pārsteidzošas un sīvas, jo trim sportistiem šoreiz dalīts laiks un pirmā vieta, līdz ar to otrās un trešās vietas nebija.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc šī posma ir izmaiņas, par līderi kļuvis vācietis Grothers, otrais ir Tretjakovs un trešais vācietis Junks. Martins noslīdējis uz septīto pozīciju, Tomass ir 19. vietā. Pirms nedēļas šajā trasē sezonas ievadā Martins bija otrais, Tomass 16.vietā, tad uzvarēja Aleksandrs Tretjakovs no Krievijas.

REZULTĀTI

FOTO GALERIJA

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija