Top
24 Jan
Tomass Dukurs nolēmis beigt karjeru
Foto autors: Viesturs Lācis

Dažas dienas pirms 2023.gada pasaules čempionāta skeletonā intervijā “tv3.lv” 2016.gada Eiropas čempions un 2015.gada pasaules čempionāta bronzas medaļnieks Tomass Dukurs paziņoja par karjeras beigām.

Pirms 2023.gada sezonas Tomasam tika veikta abu cirkšņu operācija. Sportists vēl cerēja piedalīties Sanktmoricas dabīgajā trasē rīkotajā pasaules čempionātā, tomēr noteikumi paredz piedalīšanos vismaz trijos pasaules kausa posmos, kas šiem plāniem pārvilka strīpu.

"Manam lēmumam nav viens atsevišķs iemesls, drīzāk viss kopā. Noteikumi neļāva man piedalīties pasaules čempionātā. Un pēc traumas es arī neesmu tādā formā. Es tomēr esmu pieradis cīnīties par medaļām. Un, ja to nevar, labāk nemaz nerādīties trasē," teica Tomass Dukurs.

Tomass jau iepriekš bija teicis, ka atšķirībā no jaunākā brāļa Martina, trenera darbā sevi neredz. "Mums ar brāli ir transporta un loģistikas uzņēmums. Kamēr Martins ir aizņemts Lielbritānijas izlasē, es vairāk varēšu nodarboties ar uzņēmuma attīstību."

Kā savas karjeras spilgtākos mirkļus Tomass atceras savu pirmo uzvaru pasaules kausa posmos 2004.gadā Siguldā un 2016.gadā izcīnīto Eiropas čempiona titulu Sanktmoricā.

Tomēr galīgas ardievas skeletonam nesaka arī vecākais no brāļiem Dukuriem. "Domāju, ka palīdzēšu arī jaunajiem Latvijas skeletonistiem. Ir gan vēl jāsaprot, ko federācija grib, un cik ir gatava atbalsīt. Lai vienkārši nobrauktu pa trasi, neko daudz jau nevajag. Bet tā simtdaļu meklēšana maksā dārgi. Ja runa ir par augstiem sasniegumiem, ekipējumam ir ļoti liela nozīme."

Tomass piedalījies četrās olimpiskajās spēlēs – Soltleiksitijā, Vankūverā, Sočos un Phjončhanā. 2002.gadā Soltleiksitijā viņš ieņēma 21.vietu, 2010.gadā Vankūverā un 2014.gadā Sočos — 4.vietu. 2017.gada 22.novembrī Starptautiskā Olimpiskās komiteja pieņēma lēmumu par antidopinga kodeksa pārkāpumiem atņemt 2014.gada Soču olimpisko spēļu zelta medaļu Krievijas sportistam Aleksandram Tretjakovam, kas nozīmēja, ka T.Dukurs varētu iegūt bronzu. Tomēr 2018.gada 1.februārī Sporta arbitrāžas tiesas attaisnoja A.Tretjakovu un atjaunoja viņa rezultātus.

Latvijas Bobsleja un skeletona federācija atzinīgi novērtē Tomasa Dukura sasniegto, nenogurstošo enerģiju un spēku divas desmitgades cīnīties par vadošajām vietām pasaules skeletona elitē. Tomasa sasniegtie rezultāti padara viņu par izcilu sportistu, kurš nesis Latvijas vārdu visā pasaulē.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija