Top
01 Feb
Šonedēļ parabobslejs un četrinieki Pasaules čempionātā Sanktmoricā
Foto autors: Ģirts Kehris

Šveicē, Sanktmoricas trasē turpinās Pasaules čempionāts bobslejā. Šonedēļ pirmo reizi varēsim tiešraidē vērot parabobsleja sacensības, tajās piedalīsies arī divi Latvijas pārstāvji Arturs Klots un Alvils Brants, bet sestdien un svētdien notiks bobsleja četrinieku sacensības ar Emīla Cipuļa un Jēkaba Kalendas komandu piedalīšanos. Visu sacensību tiešraide kanālā TV3 Sport Open.

Ceturtdien 10.00 un 11.30 pēc Latvijas laika pirmos divus braucienus aizvadīs parabobslejisti. Kā viens no čempionāta favorītiem ir latvietis Arturs Klots, kurš pirms nedēļas kļuva par 2023.gada Eiropas čempionu, bet 2017. un 2018.gadā uzvarēja Pasaules čempionātā. Liela sacensību pieredze arī Alvilam Brantam, kurš pagājušajā nedēļā Īglsas posmā divas reizes sasniedza piekto rezultātu.

Parabobslejs ir demokrātiskākā disciplīna ledus trašu sporta veidos, jo dalībnieki izlozes kārtībā noskaidro bobsleja inventāru, turklāt visas kamanas un slieces ir vienādas. Līdz ar to nav iespējami tehniski uzlabojumi kamanām, bet visiem dalībniekiem nodrošināti vienādi sacensību apstākļi. Savukārt starta mehānisms kā katapulta vienādā ātrumā trasē ievada visus dalībniekus. Rezultātu šajā disciplīnā ietekmē tikai braukšanas kvalitāte un fizikas likumi.

Svētdienas vakarā Sanktmoricā notiks unikālas sacensības, kurās ar monobobiem startēs vairāki pieredzējuši bobsleja piloti un pilotes, kā arī parabobslejisti, savstarpēji sacenšoties par labāko rezultātu, lai varētu objektīvi novērtēt, kuri šobrīd ir labākie piloti braukšanas ziņā. Šīs sacensības gan netiks pārraidītas televīzijā.

Piektdienas pēcpusdienā pirmos divus sacensību brauciens aizvadīs bobslejistes divnieku konkurencē, bet sestdienas pēcpusdienā čempionātu uzsāks bobsleja četrinieki, kur abām Latvijas komandām ar pilotiem Emīlu Cipuli un Jēkabu Kalendu ir reālas izredzes pacīnīties par augstām vietām.

Pasaules čempionāts 2023

Ceturtdien
10:00 Parabobslejs - 1. un 2.brauciens | Tiešraide TV3 Sport Open

Piektdien
10:00 Parabobslejs - 3. un 4.brauciens | Tiešraide TV3 Sport Open
14:00 Bobslejs, sievietes (divnieki) - 1. un 2.brauciens | Tiešraide TV3 Sport Open

Sestdien
10:00 Bobslejs, sievietes (divnieki) - 3. un 4.brauciens | Tiešraide TV3 Sport Open
14:00 Bobslejs, vīrieši (četrinieki) - 1. un 2.brauciens | Tiešraide TV3 Sport Open

Svētdien
14:00 Bobslejs, vīrieši (četrinieki) - 3. un 4.brauciens | Tiešraide TV3 Sport Open

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija