Top
24 Nov
Šodien sākas Pasaules kausa sezona, sacensību tiešraide turpmāk TV3 Sport kanālos
Foto autors: Viesturs Lācis

Pēc vairāku gadu pārtraukuma, Ziemeļamerikas trasēs atgriežas Pasaules kauss (PK) bobslejā un skeletonā. Pandēmijas ietekmē iepriekšējās divas sezonas PK posmi risinājās Eiropas trasēs, bet sezonas atklāšanas posma norises vietā - Kanādā, Vistleras trasē - pēdējo reizi augstākā līmeņa sacensības risinājās pirms nepilniem četriem gadiem, kad 2019.gada sākumā šeit notika Pasaules čempionāts.

Toreiz no čempionāta Latvija atgriezās ar divām medaļām - zeltu izcīnīja skeletonists Martins Dukurs, bet bobslejā Oskara Ķibermaņa četrinieks ar stūmējiem Matīsu Mikni, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu izcīnīja sudraba godalgas. Šoreiz gan Vistlerā jāiztiek bez latviešu piedalīšanās, jo bobslejisti sezonu sākuši otrā līmeņa sacensībās - Eiropas kausā, bet jaunie skeletonisti - trešā līmeņa sacensībās. Latvijas sportisti PK apritē atgriezīsies janvāra sākumā, kad Vācijas trasē Vinterbergā notiks sezonas ceturtais posms.

Vistleras trase tika būvēta 2010.gada Vankūveras olimpiskajām spēlēm. Pirmsolimpiskajā sezonā, kad trasē pirmo reizi notika starptautiskas sacensības, četriniekos tā brīža ātruma rekordu uzstādīja Jāņa Miņina kvartets, kas trasē traucās ar ātrumu 153 km/h. Vistlera joprojām ir viena no ātrākajām trasēm pasaulē - bobslejā ne tikai četrinieku, bet arī divnieku sacensībās beigu ātrums būs tuvu 150 km/h.

Pirmo reizi gandrīz 20 gadu laikā trasē neredzēsim nevienu no brāļiem Dukuriem. Pasaulē titulētākais šī sporta veida pārstāvis Martins Dukurs šovasar paziņoja par sportista karjeras noslēgšanu un pievienojās Lielbritānijas komandas treneru korpusam. Tikmēr vecākais brālis Tomass vēl nav publiski izteicies par karjeras beigšanu. Tiesa, ir zināms, ka Tomass Dukurs šosezon plāno startēt Pasaules čempionātā, kas notiks viņam ērtajā Sanktmoricas trasē Šveicē, kur 2016.gadā kļuva par Eiropas čempionu, šo titulu dalot ar savu brāli, finišu sasniedzot identiskā laikā. Savukārt skeletoniste Endija Tērauda paziņojusi, ka šo sezonu izlaidīs, bet Dārta Zunte, kura pagājušajā sezonā veiksmīgi cīnījās Starpkontinentālā kausa izcīņā, paziņojusi, ka turpmāk pārstāvēs Igauniju.

Šogad Vistleras posma rezultātus prognozēt ir praktiski neiespējami, jo vairāki no sportistiem, kuri piedalījās 2019.gada čempionātā, sportista karjeru jau ir noslēguši, un nākuši klāt jauni, kuriem šonedēļ būs debija sacensību režīmā šajā trasē, viņu vidū arī olimpiskās čempiones skeletoniste Hanna Naize un bobslejiste Laura Nolte.

Noslēdzot olimpisko ciklu, vairāki sportisti paziņojuši par karjeras beigām - bobslejā tie ir olimpiskais čempions Džastins Kripss no Kanādas, kurš turpmāk būs viens no Kanādas izlases treneriem, talantīgais Benjamins Majers no Austrijas, Lemīns Dīns no Lielbritānijas, olimpiskā čempione Mariama Jamanka no Vācijas un Ana Vaniuvenhuize no Beļģijas. Skeletonā karjeru noslēguši Sungbins Juņs, kurš plānojis savu karjeru turpināt bobslejā, Savanna Grejbila no ASV, Elizabete Majera (agrāk Vatje) no Kanādas. Savukārt pagājušās sezonas PK ieguvēja Elana Meieresa Teilore no ASV šo sezonu izlaidīs, jo ir otrā bērna gaidībās. Savainojuma dēļ sezonas sākumā nestartēs skeletonistes Janīna Floka no Austrijas un Kima Mejlemansa no Beļģijas. Bet Krievijas sportisti ir diskvalificēti no starptautiskām sacensībām.

Latvijā Pasaules kausa sezonai varēs sekot līdzi TV3 Sport kanālos.

PK1 Vistlera (Kanāda)

Ceturtdien
20:30 Skeletons, vīrieši | Starta secība | Tiešraide TV3 Sport 3
00:30 Skeletons, sievietes | Starta secība | Tiešraide TV3 Sport OPEN

Piektdien
20:00 Monobobslejs, sievietes
00:30 Bobslejs, divnieki, vīrieši | Tiešraide TV3 Sport 2

Sestdien
20:00 Bobslejs, divnieki, sievietes
00:30 Bobslejs, četrinieki | Tiešraide TV3 Sport OPEN

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija