Top
19 Nov
Skeletoniste Endija Tērauda pirmajā posmā ieņem 22.vietu
Foto autors: Viesturs Lācis

Pasaules kausa izcīņu iesākušas arī skeletonistes. Austrijā, Īglsas trasē notiekošajā 1.posmā, vienīgā Latvijas pārstāve Endija Tērauda pirmo braucienu noslēdza 22.vietā un otrajam braucienam nekvalificējās. Tikmēr par uzvarētāju kļuva Jeļena Ņikitina no Krievijas, kura apsteidza nīderlandieti Kimberliju Bosu un Kimu Mejlemansu no Beļģijas.

Tērauda trasē devās ar pēdējo, 25.starta numuru. Sāka ar ne visai veiksmīgu startu - 5,60 sekundes - kas bija tikai 21.rezultāts. Trasē Tērauda iztika bez rupjām kļūdām, bet arī ātrumu vairs neizdevās attīstīt - finišā 22.vieta, tikai 11 sekundes simtdaļas aiz 20.vietas, kas ļautu dalību arī otrajā braucienā.

Pirmajā braucienā nedaudz negaidīti labāko rezultātu sasniedza Beļģijas sportiste Kima Mejlemansa, kura, pat pieļaujot vairākas mazas kļūdas, uzrādīja ievērojami labāko rezultātu. 12 simtdaļas aiz viņas finišēja Jeļena Ņikitina no Krievijas un Kimberlija Bosa no Nīderlandes, kurām dalīta otrā vietā.

Otrajā braucienā ar lielisku starta ieskrējienu Krievijas sportiste trases vidū konkurentēm bija priekšā pat pussekundi, bet kļūdas ātrumu mazināja un finišā vairs tikai sekundes desmitdaļas pārsvars ļāva nodrošināt uzvaru. Bosa saglabāja otro vietu, bet Mejlemansa izcīnīja savu pirmo medaļu - bronzu.

Vācijas komandas līdere Tīna Hermana, kura sacensībās ieņēma astoto vietu, kritizēja nekvalitatīvo starta gropi - tā beigu daļā sportisti "izsvieda" uz labo sānu, vāciete tikai ar piepūli spēja neatsisties pret apmali. Ar šādu problēmu saskarās vairākas sportistes.

Sestdien un svētdien Īglsā notiks sacensības bobslejā, bet nākamnedēļ Īglsā risināsies otrais posms Pasaules kausa izcīņā - piektdien atkal sacentīsies skeletonisti, bet nedēļas nogalē - bobslejisti.