Top
14 Feb
Siguldā sieviešu bobslejā triumfē Krievija, Rumānijai sensacionāli sudrabs
Foto autors: Mareks Gaļinovskis

Ar sieviešu bobsleja sacensībām Siguldā sācies pasaules kausa pēdējais posms bobslejā un skeletonā, kas vienlaikus arī Eiropas čempionāts. Nestartējot ASV sportistēm, Siguldā triumfēja Krievijas ekipāža ar piloti Nadeždu Sergejevu. Otrajā vietā rumāniete Andrea Greču, trešā vāciete Stefānija Šnaidere, tieši tāds pats vērtējums arī Eiropas čempionātā.

Sacensībām bija pieteikušās 13 ekipāžas, bet Siguldā nebrauca līdzšinējā pasaules kausa līdere kopvērtējumā ASV sportiste Kailija Hamprīsa. Līdz ar to bija skaidrs, ka pasaules kausu iegūs kāda no vācu pilotēm Stefānija Šnaidere vai Mariama Jamanka, kuras savstarpēji šķīra 30 punkti. Pārsvaru izdevās nosargāt Šnaiderei, kurai šodien pietika arī ar ceturto vietu. Pēc pirmā brauciena cīņa bija ļoti sīva, labākās četras ekipāžas 0.07 sekunžu robežās. Līdere bija krievu pilote Sergejeva, par 0.03 sekundēm atpalika olimpiskā čempione Jamanka un rumāniete Greču, par 0.07 sekundēm atpalika vāciete Šnaidere. Otrajā braucienā jauns trases rekords gan startē, gan finišā rumānietēm un pirmo reizi vēsturē viņas ieguva sudraba godalgu gan pasaules kausa posmā, gan Eiropas čempionātā. Līdz uzvarai pietrūka nieka 0.02 sekundes. Pirmā tātad Sergejeva, trešajā vietā Šnaidere, kura uzvarētājai zaudēja 0.07 sekundes, ceturtā olimpiskā čempione Jamanka.

Eiropas čempionāta vērtējumā pirmais trijnieks identisks.

Sestdien pulksten 12.00 Siguldā pasaules kausa pēdējais posms, tāpat Eiropas čempionāts skeletonā vīriešiem. Vēlāk trijos pēcpusdienā mūsu bobslejisti saņems pārdalītās Soču ziemas olimpisko spēļu zelta un bronzas godalgas, pulksten 16.30 sezonas priekšpēdējais posms bobslejā vīriešu divniekiem. Svētdien Siguldā skeletons sievietēm un pēdējais posms bobslejā, tāpat Eiropas čempionāts šajos veidos.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija