Top
16 Feb
Siguldā pārliecinoši uzvar Jeļena Ņikitina, Endijai Tēraudai muļķīga diskvalifikācija
Foto autors: Viesturs Lācis

Svētdien vēl pasaules kausa pēdējais posms skeletonā sievietēm , arī Eiropas čempionāts. Pirmo reizi tik augsta mēroga sacīkstēs debitē Endija Tērauda, kas brauca gan tikai Eiropas čempionāta ieskaitē. Pirmajā braucienā pat startējot pēdējai, Endijai 12.labākais laiks, 0.01 sekunde līdz desmitniekam. Labs brauciens, tomēr diskvalifikācija par dalībnieka numura neuzlikšanu. Diemžēl, bet tādi ir noteikumi un neviens to startā nepamanīja, numurs palicis ģērbtuvē uz plauktiņa... Līdz ar to pie otrā brauciena Endija Tērauda vairs netika. Eiropas kausa posmos šāda vestīte ar numuru nav jāvelk, līdz ar to sportiste tam nepiegrieza tādu vērību un laikus to nepamanīja arī neviens no mūsu treneriem. Satraukums un neuzmanība maksāja diskvalifikāciju.

Sieviešu konkurencē 26 dalībnieces, Endijai gan viszemākais reitings un viņa pirmajā braucienā tālab viņa startēja pēdējā, 26. Siguldā ieradušās visas labākās skeletonistes, ieskaitot vācietes un krievietes, ar,ī austrieti Floku un kanādietes. Šajā posmā arī izšķīrās, kas iegūs sezonas galveno balvu pasaules kausa kopvērtējumā. Pirms šīm sacīkstēm līdere bija vāciete Žaklīna Lēlinga, kas par 53 punktiem apsteidza savu komandas biedrene Tīnu Hermani un par 58 austriete Janīnu Floku.

Pirmajā braucienā ar jaunu rekordu startā un arī finišā pārliecinoši pirmā bija Ņikitina. Otrā austriete Floka, kas atpalika par 0.44 sekundēm, trešā vāciete Hermane, plus 0.47 sekundes. Pasaules kausa līdere kopvērtējumā Lolinga tikai devītā, līdz ar to krietni sarežģījot savas izredzes iegūt pasaules kausu.

Otrajā braucienā startēja labākās 20. Eiropas čempiones titulu ieguva Ņikitina, viņai arī uzvara šajā pasaules kausa posmā . Otrajā vietā ar teicamu braucienu Ivo Pakalna trenētās Šveices sportiste Marina Džiraldoni un trešā ir austriete Janīna Floka. Hermane kļūdījās otrajā braucienā , bija tikai 13, Lolingai pietika ar astoto vietu, lai nosargātu uzvaru kopvērtējumā. Savu viedokli par sezonu un savu veikumu otrā brauciena tiešraidē LTV 7 izteicas arī pasaules titulētākais skeletonists Martins Dukurs, kas bija eksperta jomā.

Pasaules kausa sezona līdz ar to beigusies. Sezonas galvenie mači skeletonā pēc nepilnām divām nedēļām Vācijā, Altenbergā, kur notiks pasaules čempionāts.

Rezultāti

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija