Top
20 Jan
Siguldā D.Kaufmanim trešā vieta, pirmie divi vācieši
Foto autors: Viesturs Lācis

Siguldā Eiropas kausa izcīņā bobslejā aizvadīti braucieni divniekiem. Sestajā sezonas posmā uzvarēja vācietis Niko Zemlers, otrais viņa tautietis Hans Peters Hanighofers, bet trešajā vietā Dāvis Kaufmanis un Edgars Ungurs. Piektie Renārs Grantiņš ar Reini Vasiļevski.

Skaidrs, ka galvenie favorīti bija vācieši, viņu vidū arī pārliecinošais sezonas līderis divniekos Maksimilans Ilmans un arī Hans Peters Hanighofers, kas ieguvis medaļu arī pasaules čempionātā, bet pērno sezonu sezonu izlaida savainojuma dēļ. Ar vāciešiem savā trasē mēģināja konkurēt arī mūsējie, jau laba pieredze Dāvim Kaufmanim, šajā posmā startēja arī jaunais Renārs Grantiņš.

Mūsējiem šosezon pirmie oficiālie mači, jo līdz Jaunajam gadam Eiropas kausā Latviju pārstāvēja citi piloti - Emīls Cipulis un Jēkabs Kalenda. Pirmajā braucienā pirmās divas pozīcijas aizņēma vācieši Zemlers un Hanighofers, viņi vienīgie trasi veica ātrāk nekā 49 sekundēs, bet viņu līderim Ilmanam diskvalifikācija. Trešais pēc pirmā brauciena Dāvis Kaufmanis, piektajā vietā Renārs Grantiņš.

Otrajā braucienā vairs nebrauca Ilmans, visi pārējie līderi startēja blakus un apstākļi vienādi, bet nekas īpaši tomēr vietu secībā nemainījās. Dāvis Kaufmanis bija labākais no pārējās Eiropas, bet diviem vāciešiem tomēr zaudēja un mūsu pilotam trešā vieta. Cīņa par uzvaru izvērtās sīva un Zemlers tuvāko sekotāju pārspēja par nieka 0.03 sekundēm. Renārs Grantiņš pēc otrā brauciena savu pozīciju uzlaboja un beigās viņam piektā vieta.

Siguldā sestdien būs vēl viens Eiropas kausa posms divniekiem, jo ar četriniekiem šeit nevar braukt. Pēc sezonas sešiem posmiem pirmais kopvērtējumā ir Ilmans un viņš šo pozīciju saglabāja arī pēc neveiksmīgā Siguldas posma. Cipulis tagad piektais, Kalenda desmitais, savukārt Kaufmanis un Grantiņš pēc viena starta ieņem 30.un 31.pozīciju.

Četrinieku kopvērtējumā pirmais ir Emīls Cipulis, taču sezonas otrajā pusē viņš startē pasaules kausā un būs grūti šo pozīciju aizstāvēt, jo četriniekos vēl vienas sacensības Vinterbergā Eiropas kausā.

EK Sigulda

Ceturtdien
10:00 Skeletons vīriešiem | REZULTĀTI
10:00 Skeletons sievietēm | REZULTĀTI

Piektdien
10:00 Skeletons vīriešiem | REZULTĀTI
10:00 Skeletons sievietēm | REZULTĀTI
15:00 Bobslejs, vīrieši, divnieki | REZULTĀTI
15:00 Bobslejs, sievietes, mono | REZULTĀTI

Sestdien
15:00 Bobslejs, vīrieši, divnieki | REZULTĀTI
15:00 Bobslejs, sievietes, divnieki | REZULTĀTI

Eiropas kausa posmu Siguldā atbalsta Tet, Izglītības un zinātnes ministrija, Siguldas novada pašvaldība, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Latvijas Valsts Meži, LIAA, sporta bārs Optibet, Magnetic Latvia, kā arī federācijas uzticīgie sponsori.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija