Top
15 Jan
Sanktmoricā pirmā uzvara pasaules kausā Gasneram, Martins atpaliek par 0.01 sekundi
Foto autors: Viesturs Lācis

Pasaules kausa sestajā posmā skeletonā vīriešiem Sanktmoricas trasē Šveicē par uzvarētāju kļuvis vācietis Aleksandrs Gasners, kuram pirmais panākums pasaules kausā viņa karjerā. Gasners divu braucienu summā apsteidza Martinu Dukuru par 0.01 sekundi. Trešajā vietā olimpiskais čempions korejietis Sungbins Juns, Tomass Dukurs piektais.

Pēc pirmā brauciena līderis bija Martins Dukurs, bet Tomass trešajā vietā. Starp abiem brāļiem vācietis Aleksandrs Gasners, ceturtais cits vācietis Kristofers Grothers un dalītajā piektajā vietā olimpiskais čempions Sungbins Juns un krievu sportists Jevgēņijs Rukosujevs. Kopumā startē 27 skeletonisti, pasaules kausa apritē atgriezušies korejieši, spēcīgākie krievu sportisti gan šonedēļ brauc ICC kausa izcīņā Altenbergā.

Laika apstākļi Sanktmoricai šoreiz netipiski – apmācies un snieg, vēl vairāk sniga ceturtdien. Apstākļi gan visiem vienādi, trases strādnieki godprātīgi slaucīja trasi, šoreiz gan nekādu priekšrocību tiem, kas startēja beigās nebija. Martinam pēc izlozes 11 numurs un viņš veica labu braucienu, uzrādot jaunu trases rekordu. Tiesa, maza kļūdiņa bija beigās, to atzina arī treneris Mihails Arhipovs. Tomasam ceturtais starta numurs un trešais laiks, 0.23 sekundes zaudējot jaunākajām brāļiem un nieka 0.03 sekundes Gasneram. Telefonintervijā LTV 7 Arhipovs uzsvēra, ka vajadzēja nedaudz labāk izbraukt pakavu, būt augstāk šajā virāžā. Olimpiskais čempions korejietis Sungbins Juns startēja beigu daļā, jo šosezon ieskaites punktus nav guvis. Labs starts, jauns ieskrējiena rekords, taču kļūdas trasē un viņu neglāba pat Bromlija kamanas, kas parasti ātrākās šajā trasē, tikai dalīta piektā vieta, 0.39 sekundes līdz Martinam. Tiesa, otrā vai trešā pozīcija vēl šķiet aizsniedzama.

Otrajā braucienā teicams bija Gasners, kas summā nedaudz apsteidza arī Martinu, mūs līderim arī bija dažas sīkas kļūdas. Uz trešo vietu spēja pakāpties korejietis Juns, Tomass noslīdēja uz piekto, atkal pārāk zemu pakava virāžā. Otrajā braucienā laiki finišā visiem bija sliktāki nekā pirmajā, tomēr sniga. Korejietim toties vēlreiz izdevās uzlabot trases starta rekordu šajā sezonā.

Pasaules kausa kopvērtējumā Martins paliek pirmais, Gasners ir otrais, trešais Kaizingers un ceturtais Tomass Dukurs. Nākamais posms būs Kēnigszē trasē Vācijā.

Sacensību protokols

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija