Top
19 Jan
Sākas Jaunatnes Ziemas olimpiskās spēles Gangvonā
Foto autors: IBSF

Šodien, 19.janvārī, Dienvidkorejā sākas Pasaules Jaunatnes Ziemas olimpiskās spēles "Gangvona 2024", Latviju tajās pārstāvēs 45 jaunie sportisti. Ar labiem rezultātiem olimpisko kvalifikāciju noslēdza Latvijas skeletonisti un monobobslejistes, kuri sacensības aizvadīs nākamās nedēļas sākumā un tās notiks 2018.gada olimpiskajā trasē Phjončhanā.

Skeletonā Latviju pārstāvēs pieci atlēti - Marta Andžāne, Dārta Dreimane, Laura Lēģere, Emīls Indriksons un Dāvis Valdovskis. Latvijas jaunatnes komandas skeletona treneris Ivo Šteinbergs portālam "Olimpiāde.lv" par skeletonu stāsta: “Skeletons ir ledus renes sporta veids, kur sportists maksimāli ātri ieskrienas, uzlec uz kamanas un ar galvu pa priekšu, izmantojot ķermeni, mēģina pēc iespējas ātrāk veikt trases distanci. Tas izskatās daudz vieglāk, nekā tas ir patiesībā. Tieši tā es nokļuvu skeletonā, jo televizorā tas izskatījās ārkārtīgi vienkārši, bet tā ir viena no grūtākajām lietām, ko es esmu savā dzīvē darījis. Gan psiholoģiski, gan fiziski.”

Taujāts par šo spēļu mērķiem, Ivo atbild: “Mērķi ir visaugstākie. Tad, kad mēs iesākām šo projektu ar mērķi kvalificēties, tad tas uzreiz bija skaidrs. Ņemot vērā Latvijas skeletona tradīcijas, gribam turpināt iesākto un to pašu arī sasniegt Jaunatnes Ziemas Olimpiskajās spēlēs. Vai arī vēl vairāk. Jo iepriekšējos gados ir bijušas sudraba medaļas, bet zelta medaļas vēl nav bijušas. Vienvārdsakot – mērķi ir visaugstākie, viss ir sportistu rokās.”

Atbalstīt un turēt īkšķus par skeletonistiem varēs 22. un 23.janvārī. Pirmie sāks puiši ar diviem braucieniem un tajā pašā dienā noskaidros medaļniekus un nākamajā dienā startēs meitenes ar diviem braucieniem un noskaidros medaļniekus.

Monobobslejā startēs divas Latvijas sportistes - Amēlija Kotāne un Kate Liene Prudāne. Kristaps Kotāns, Latvijas bobsleja un skeletona sporta federācijas valdes loceklis, par gaidāmajām Pasaules Jaunatnes Ziemas Olimpiskajām spēlēm saka: “Gangvonai gatavojamies ar lielu smaidu un ļoti gaidām to brīdi. Principā gatavošanās bija gadu. Mēs esam visu gadu trenējušies, mēs esam bijuši uz visām kvalifikācijas sacensībām, un kā tāds ķirsītis uz tortes ir Olimpiskās spēles pēc smaga darba gada garumā.”

Skaidrojot to, kas ir monoboblejs, Kristaps stāsta: “Monoboblejs ir tas pats, kas bobslejs, tikai lejā brauc viens cilvēks. Pats stumj, pats stūrē, pats bremzē beigās. Mums ir divas meitenes, kuras piedalīsies. Gan Kate Liene, gan Amēlija – abas ir kvalificējušās spēlēm un abas brauc uz Gangvonu. Reti kurš ir tik traks, ka tādā vecumā ir gatavs vilkt ķiveri galvā un traukties lejā pa ledu diezgan lielā ātrumā.” Atbalsti Latvijas meitenes pirmdien, 22.janvārī.

Video tiešraide no Phjončhanas trases diemžēl nenotikšot.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija