Top
03 Mar
Prūsis vēl nav izlēmis par savu nākotni, gatavs atstāt galvenā trenera amatu
Foto autors: Viesturs Lācis

Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis vēl nav izlēmis par savu nākotni, taču sarunā ar portālu Sportacentrs.com viņš pieļauj iespēju atstāt savu pašreizējo amatu un komandā strādāt citā ampluā.

Pēc sezonas beigām Prūsis šobrīd izbauda pavasarīgi darbīgu procesu savās lauku mājās, nedomājot par bobsleju. Tieši tādas viņam varētu būt tuvākās dažas nedēļas, bet tad jau būs jāskatās nākamās sezonas virzienā.

“Vēl nezinu, vai palikšu Latvijas izlasē. Esmu gatavs izskatīt dažādus variantus, kaut vai arī palikt komandā kā ne galvenais treneris. Nekas vēl nav nofiksēts,” kaut arī nākotne vēl nav skaidra, Prūsis neslēpj, ka ir gatavs pārmaiņām. Par Latvijas izlases treneri viņš strādā jau kopš 2006. gada, un pa šo laiku viņam bijuši vairāki piedāvājumi no citām valstīm, taču tiem speciālists atteicis.

Sagaidāms, ka pavasarī būs kārtējā jauno bobslejistu uzņemšana, un Prūsis norāda, ka būs tajā klāt, neatkarīgi no tā, kādi tobrīd būs plāni nākotnei. Tieši Prūša vadībā bobslejisti pirmo reizi guva medaļas neatkarīgās Latvijas vēsturē – 2014. gadā zelts četriniekos un bronza divniekos, bet četrus gadus vēlāk Phjončhanā bija vēl viena bronza divnieku sacensībās.

Pekinas olimpiskās spēles gan nebija tika veiksmīgas, kaut gan četriniekos pilota Oskara Ķibermaņa ekipāža vēl ceturtajā braucienā cīnījās par bronzu.

“It kā divniekos pēc pirmās dienas vēl bijām spēlē – ja kaut ko uzlabotu, varbūt par trešo vietu pacīnītos. Tomēr trešā brauciena laikā bija skaidrs, ka nevarēsim. Četriniekā cerējām līdz beigām, bet tur situācija bija diametrāli pretēja. Divniekos braukšana bija laba, kamēr četriniekos – nē. Domāju, pirmajā braucienā vien trasē palika divas sekundes desmitdaļas. Tajā paši esam vainīgi, neviens cits nav vainojams,” nepilnu divu nedēļu senus notikumus atmiņā atsauc Prūsis.

Bobsleja tehniskajā centrā (BTC) ražotais divnieks Pekinā neskrēja, bet četriniekos Latvija startēja ar “Wallner” ražojumu.

“Divniekos lielākā problēma bija pati tehnika. Grūti pateikt, vai pie vainas tieši kamanas, vai varbūt slieces. Tomēr tendences bija redzamas visu sezonu. Daudz ko mainījām, bet rezultāts neko daudz nemainījās,” atzīst Prūsis. Pekinā divniekos visu goda pjedestālu aizņēma vācieši, kuri brauca ar savu inženieru radītiem bobiem, bet lielākajai daļai no pārējiem bijuši tieši BTC ražojumi.

Bobsleja vidē, kas ir ārpus Vācijas, valda zināma neapmierinātība ar vāciešu tehniku, kas neesot pilnībā atbilstīga reglamentam. Nesen sarunā ar Sportacentrs.com Zintis Ekmanis piesauca bobu aizmugurējo asi, bet Prūsis piebilst, ka vaina esot ne tikai tur.

“Vāciešu tehnika ir ārpus konkurences un daļēji arī ārpus reglamenta. Ne tikai aizmugurējā ass, bet arī citas lietas. Ja ir vāja tehniskā kontrole, viņi ar to var iziet cauri. Jau no paša sākuma nav ievērots godīgas spēles princips,” domā Prūsis.

“Absolūti neapstrīdu vāciešu meistarību, izcilos sportistus, trenerus un tehniķus, taču tas ir cits stāsts, jo Pekinā neuzvarēja ne sportisti, ne treneri, bet gan inženieri,” drošs ir Prūsis. Divniekos Kristofers Hāfers bronzu izcīnīja ar starta ieskrējienu, kas divos no četriem braucieniem pat bija ārpus labāko divdesmitnieka. Pārējos divos tas bija otrā desmita beigās. “Trešās vietas starta ieskrējiens nebija līmenī. Tas arī daļēji grauj mūsu sporta veidu.”

Prūsis gan pauž cerību, ka bobslejā kaut kas varētu mainīties, lai ierobežotu Vācijas bobsleja dominanci tieši tehnikas jautājumos. Pirms nepilna gada par starptautiskās federācijas Tehniskās komitejas priekšsēdētāju kļuva vācietis Kristofers Langens, kurš it kā esot gatavs pārmaiņām. “Ir nodibināts jauns departaments, un ceru, ka šajā jautājumā tiks panākts lūzums. Ja nē, tad tas izskatās skumīgi,” saka Prūsis.

© Sportacentrs.com

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija