Top
17 Sep
Prūsis: Mūsu darbu vērtēs pēc pirmās komandas rezultātiem
Foto autors: Viesturs Lācis

Ziemas sportu cienītāji jau var sākt skaitīt dienas līdz jaunās sezonas sākumam. Bobslejā un skeletonā Pasaules kausa un Eiropas kausa izcīņa sāksies novembra vidū, bet jau oktobrī uz Pekinas olimpisko spēļu ledus trases iepazīšanu dosies praktiski visi vadošie sportisti, ieskaitot mūsējos. Kādā sastāvā Latvijas komanda sāks jauno sezonu, viennozīmīgas atbildes nav pat Latvijas izlases trenerim Sandim Prūsim. Labā ziņa - ir variantu un risinājumu.

Vasaras beigās kļuva zināms, ka bobslejista karjeru neturpinās pilots Ralfs Bērziņš, bet olimpiskais čempions Oskars Melbārdis atkal iedzīvojies muguras savainojumā, ievērojami samazinot izredzes piedalīties Pekinas olimpiskajās spēlēs, kas notiks no 4.līdz 20.februārim. Par laimi, Latvijas komandā ir spēcīgi, strauji progresējoši bobsleja piloti, kuri var pacīnīties par iespēju startēt olimpiādē.

Pirms pagājušās olimpiādes žurnālisti skaitīja punktus, lai Latvija varētu tikt pārstāvēta ar trīs ekipāžām. Toreiz Uģim Žaļimam pietrūka pavisam nedaudz, lai izpildītu olimpiskos normatīvus. "Es zinu, ka sportisti ļoti grib aizbraukt uz spēlēm. Tā ir jauna pieredze, jauna iedvesma, bet man kā komandas vadītajam pašmērķis nav uz olimpiādi aizvest pēc iespējas vairāk sportistu. Mūsu darbu vērtēs pēc pirmās komandas rezultātiem, nevis pēc tā, cik komandas būs kvalificējušās," norāda Prūsis.

"Tas gan nenozīmē, ka tagad metam plinti krūmos - mums ir divi trīs labi piloti vēl bez Oskara Ķibermaņa, kuriem jaunajā sezonā sevi būs jāpierāda," saka pieredzējušais treneris. Divnieku sacensībās Pasaules kausa atmosfēru pērn izjuta jaunie piloti Emīls Cipulis un Dāvis Kaufmanis, bet četrinieku sacensībām dalībai Pasaules kausā pietrūkst vēl sekmīgi kvalifikācijas braucieni Eiropas kausā. "Kaufmanim situācija ir labāka, viņam pietrūkst vairs tikai vienas četrinieku sacensības Eiropas kausā ar ieskaitītu rezultātu, lai varētu braukt arī Pasaules kausā, bet Cipulim ir kādas trīs četras, līdz ar to vēl nevaru droši pateikt, kādā sastāvā būsim Pasaules kausa pirmajā posmā Īglsā, varbūt brauksim tikai ar vienu ekipāžu, bet viss būs atkarīgs, kā līdz tam būs izdevusies puišiem nostartēt Eiropas kausā," tā Prūsis.

Šobrīd plānots, ka Latvijas bobslejisti uz Ķīnu dosies 2.oktobrī, kur pavadīs vairāk par trīs nedēļām, kur arī būs šīs sezonas pirmais ledus treniņš. Pēc tam Ķibermaņa komanda dažas dienas pavadīs trenējoties Siguldā, bet Eiropas kausa komanda pēc atgriešanās Latvijā, dosies tālāk uz Norvēģiju, kur Lillehammeres trasē notiks divas sacensības katrā disciplīnā - gan divniekos, gan četriniekos. Bet Pasaules kausa sezona sāksies 15.novembrī Īglsā, kur sacensības risināsies divas nedēļas nogales pēc kārtas.

Šogad Pasaules kausa sezona notiks tikai Eiropas trasēs - astoņi posmi, četras valstis, piecas trases. Arī šogad viens etaps notiks Latvijā, Siguldas trasē, kur skeletonisti sacensības aizvadīs Vecgada vakarā, bet bobslejisti Jaunā gada dienā un 2.janvārī. 16.janvārī notiks pēdējās sacensības Pasaules tūrē, bet jau februārī četrgades svarīgākie mači - Pekinas olimpiskās spēles.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija