Top
06 Dec
Prūsis: Laplaņā nokrist var jebkurā virāžā
Foto autors: Viesturs Lācis

Abas Latvijas bobsleja komandas jau kopš pagājušās nedēļas trenējas Francijas Alpos esošajā Laplaņas trasē, kurā tikai sesto reizi risināsies Pasaules kausa posms kopš 2010.gada. Albērvilas 1992.gada ziemas olimpiskajām spēlēm būvētā trase joprojām ir viena no Eiropā garākajām un tehniski sarežģītākajām, turklāt daudziem no pilotiem tā ir salīdzinoši maz zināma.

Gan Emīlam Cipulim, gan Jēkabam Kalendam šī ir pirmā reize Laplaņas trasē, tāpēc treneri lēma lietderīgi izmantot pagājušo nedēļu, kurā nenotika sacensības, lai aizvadītu vairākus papildu (lasīt – maksas) treniņbraucienus. Par šādu soli bija izšķīrušās visai daudz komandas – pagājušajā nedēļā Francijas trasē bija pat 20 ekipāžas.

Latvijas bobsleja treneris Sandis Prūsis pirms nepilniem 32 gadiem šajā trasē piedzīvoja olimpisko debiju, toreiz aizstājot citu pilotu, Jāni Ķipuru, kurš neilgi pirms sacensībām bija guvis traumu. Gan toreiz, gan tagad Prūsis Laplaņas trasi raksturo kā smaga darba trasi: "Šeit ir 19 virāžas un tās visas arī ir reālas virāžas, nevis tikai nedaudz ieliektas taisnes, kā tikko redzējām Ķīnā, tāpēc te ir smagi jāstrādā. Trase ir gara, un lai arī šeit parasti nav izteikti daudz kritienu, vienmēr esmu teicis, ka Laplaņā nokrist var jebkurā virāžā, atliek tikai kļūdīties. Arī šoreiz, nav daudz, bet pa kādam kritienam gadās – četriniekiem grūtākās vietas būs 15.virāža un pāreja uz 16.virāžu."

Latvijas komanda uz Pasaules kausa otro posmu ieradusies identiskā sastāvā, kādā bija pirms trīs nedēļām iepriekšējās sacensībās Jaņcjinas trasē Ķīnā.

Sacensības pirmie aizvadīs skeletonisti – piektdien 9:40 starts skeletonistēm, bet 14:25 trasē dosies vīrieši. Savukārt sestdien vispirms 10:00 sacentīsies monobobslejistes, bet 14:30 notiks mači bobslejā vīriešiem, divnieku ekipāžām. Svētdien 10:00 notiks sacensības bobslejistēm divniekos, bet 14:30 vīrieši sacentīsies bobslejā četriniekos. Visu braucienu tiešraide skatāma kanālā Go3 Sport Open, kas pieejams visos lielākajos kabeļoperatoru tīklos pamata pakā, kā arī skatāms Tet TV Virszemes televīzijā.

PUBLICITĀTES FOTO

Atbalsta Tet un Balcia

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija