Top
13 May
Pieteikšanās jauno bobslejistu un skeletonistu atlases testiem noslēgusies
Foto autors: Viesturs Lācis

Ziemas sportā nākamā būs olimpiskā sezona. Latvijas bobslejisti no pēdējām divām olimpiādēm atgriezās ar medaļām. Lai izdotos šo tradīciju turpināt, tiek meklēti jauni, talantīgi, spēcīgi, ātri un atraktīvi atlēti, kuri būtu gatavi cīnīties par sekundes simtdaļām, iestumjot Latvijas bobsleja kamanas Pekinas olimpiskajās spēlēs. Atlases testos tiek aicināti piedalīties arī jaunieši un jaunietes, kuri vēlas nodarboties ar skeletonu.

Latvijas bobslejisti pēdējās desmitgades laikā bijuši vieni no ātrākajiem pasaulē starta ieskrējienos. Vairākās trasēs starta rekords piederējis gan Oskara Melbārža, gan Oskara Ķibermaņa ekipāžām, turklāt gan divnieku, gan četrinieku konkurencē. Bet, lai panāktu, ka ar izciliem starta ieskrējienu laikiem priecē visas trīs Latvijas komandas, ir nepieciešami papildspēki.

Pirms gada pavasara atlasē bobsleja izlasei pievienojās jaunais stūmējs Krists Lindenblats. Ja vēl decembrī Latvijas sporta žurnālisti cēla trauksmi, ka "bobslejisti Latvijas Olimpiskās vienības sastāvā iestumj sportistu bez pieredzes", tad divus mēnešus vēlāk šie paši žurnālisti Lindenblata uzvārdu locīja jau citā saistībā, jo jaunais bobslejists bija Ķibermaņa četriniekā, kad pasaules čempionātā izcīnīja ceturto vietu, visos četros braucienos uzrādot trijnieka startu. Lindenblats ir spilgts piemērs, ka spēcīgi un ātri sportisti var ielauzties "lielajā" izlasē un jau februārī aizbraukt uz olimpiādi!

Arī šogad atlases testi notiks nelielās grupās pēc iepriekšēja pieraksta, ievērojot visus valstī tā brīža noteiktos pulcēšanās ierobežojumus. Lai saņemtu uzaicinājumu uz atlases testiem, jāaizpilda anketa.

Jauno sportistu atlase notiks 15.maijā Murjāņu sporta ģimnāzijas stadionā un manēžā. Pulksteņa laiks katram kandidātam tiks paziņots individuāli.

Uz bobsleja atlasi tiek aicināti spēcīgi, ātri un sevis apliecināt griboši vīrieši, vēlams no 16 līdz 26 gadu vecumam. Būtu labi, ja kandidāti spētu veikt 30 metrus gaitā vismaz 3,20 sekundēs. Atlases programmā būs 30 metru skrējiens gaitā un bobsleja trenažiera stumšana. Jo īpaši tiek gaidīti spēcīgi vīri, augumā no 175 līdz 186 cm, sānu stūmēju pozīcijām. Uz bobsleja atlasi tiek aicinātas arī sievietes.

Tāpat tiek meklēti arī jauni talanti skeletonā, kur pretendentiem jābūt atbilstošākiem šī sporta veida specifikai. Atlasei var pieteikties gan vīrieši, gan sievietes.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija