Top
02 Mar
Piesakies Skeletona akadēmijai! Gatavošanās 2026.gada olimpiskajām spēlēm ir sākusies

Lai turpinātu pagājušā gadā iesākto, Skeletona akadēmija rīko kārtējo atlasi jauniešiem, kas vēlas pievērsties skeletonam.

Tikko noslēgušās 2022.gada ziemas olimpiskās spēles Pekinā un arī skeletona sezona, kurā Latvijas skeletonisti priecēja ar izcīnītu Eiropas čempiona titulu, Pasaules kausa kopvērtējuma 1.vietas izcīnīšanu un vairākiem goda pjedestāliem pasaules kausa posmos. Tieši laiks pēc olimpiskajām spēlēm ir īstais brīdis izmantot izdevību, lai pievienotos Latvijas skeletona komandai un turpinātu stingri iemīto panākumu taku. Pievienošanās Skeletona akadēmijai dos lielisku iespēju jauniešiem realizēt savus talantus sportā un cīnīties par iespēju pārstāvēt Latviju skeletonā starptautiskā mērogā, un, iespējams, pārstāvēs 2026.gada ziemas olimpiskajās spēlēs Itālijā.

Skeletona akadēmijā ir piesaistīti bijušie skeletona sportisti, skeletona sporta pamatlicēji Latvijā un sporta veterāni, kā arī esošās komandas cilvēki. Ar jauniešiem strādā Ivo Šteinbergs un Dainis Dukurs, pie fiziskās sagatavotības ir piesaistīti profesionāļi Mihails Arhipovs, kurš šobrīd trenē arī Martinu un Tomasu Dukurus, kā arī Andris Eikens, kurš trenē olimpietes Anastasiju Kravčenoku un Tīnu Graudiņu pludmales volejbolā. Iedvesmu un padomus jaunajiem sportistiem jau sniedz Martins un Tomass, kuri nupat startēja ziemas olimpiskajās spēlēs.

Labākie kandidāti pievienosies un sastādīs konkurenci esošajiem Skeletona akadēmijas sportistiem, stiprinās fizisko sagatavotību treniņnometnēs, trenēsies uz skeletona starta ieskrējiena estakādē, kā arī iepazīsies ar īstu ledu bobsleja un kamaniņu trasē. Atlases procesā nākamajā sacensību sezonā labākie arī varēs sevi pierādīt starptautiskajās sacensībās.

Skeletona akadēmija ir jaunākā Siguldas Sporta skolas interešu izglītības programma, kas ļauj jauniešiem ar talantu skeletona sportā pārstāvēt Latviju starptautiskās sacensībās visā pasaulē. Labākie skeletonisti no Siguldas Sporta skolas varēs piedalīties 2024.gada Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejā un turpināt ceļu uz 2026.gada ziemas olimpiskajām spēlēm Itālijā, nodrošinot skeletona pēctecību Siguldas sporta karaļiem.

Kas jādara?
5.martā Siguldas Sporta centrā jāparāda, cik ātri vari skriet un cik tālu lēkt!

Ko iegūsi?
Savu prasmju pilnveidošanu augstā līmenī un iespēju piedalīties Jaunatnes olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejā un 2026.gada ziemas olimpiskajās spēlēs Milānā

Uzzini vairāk
ivo@lvmd.lv
+371 28706962
www.siguldassportaskola.lv

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija