Top
11 Feb
PČ pēc pirmās dienas Tomass Dukurs astotais, Martins - otrā desmitnieka vidū
Foto autors: Viesturs Lācis

2021.gada Pasaules čempionātā skeletonā latvietis Tomass Dukurs pēc pirmās sacensību dienas ieņem astoto vietu, bet saglabā labas izredzes pacīnīties par augstāku vietu atlikušajos divos braucienos, kas notiks piektdien. Neveiksmīgi šis čempionāts sācies Martinam Dukuram, kurš pēc pirmā brauciena bija 11.vietā, bet otrajā braucienā noslīdēja vēl zemāk - uz 14.vietu. Līderis pēc pirmās dienas ir Aleksandrs Tretjakovs.

Pirmais brauciens

Altenbergas trase Vācijā izrādījās pārāk viltīga un grūti izbraucama daudziem atlētiem, arī Martinam, kuram kļūdu ķēde sākās jau no trases augšas: rupjas sānslīdes no otrās līdz piektajai virāžai sadzēsa ātrumu, pēc tam neizdevās arī izeja no apļa, kā arī trases beigu daļā vairāki smagi atsitieni pret apmalēm un rezultātā tikai 11.vieta pēc pirmā brauciena.

Krietni labāk savu pirmo iznācienu čempionātā veica otrs Latvijas pārstāvis - Tomass Dukurs, kurš pēdējo sezonu laikā vairs neizceļas ar pārāk labiem starta ieskrējienu laikiem, bet trasi veica ļoti labi, it sevišķi apļa izeju, iegūstot paātrinājumu. Trases beigu daļā gan atkal dažas kļūdas, bet tās vairs tik daudz neietekmēja laika ziņā. Pēc pirmā brauciena Tomasam piektā vieta, 0,45 sekundes aiz līdera.

Pirms sacensībām Martinu bažīgu darīja tehnikas izvēle, jo, kā izrādījās, Latvijas komandai aukstam laikam, kad gaisa temperatūra ir vairāk nekā desmit grādus zem nulles, nav piemērotas slieces. Slidu komplekts, kas treniņbraucienos neslīdēja Martinam, labi slīdēja Tomasam, kas Martinam lika lauzīt galvu, vai tomēr pats skeletons šādā salā ir labi kontrolējams. Šodien, sacensību dienā gan vairs tik auksts laiks nebija, gaiss bija atdzisis līdz mīnus sešu grādu atzīmei, tāpēc uz tehniku visu vainu sliktajā braucienā novelt nevar. Kā pēc brauciena intervijā LTV7 atzina viens no Latvijas izlases treneriem Mihails Arhipovs, jāgaida, lai Martins veic labu braucienu un tikai tad varēs saprast, vai tiešām neslīdēja tehnika, jo galvenais ātruma zudums bija aplī, pēc otrā viļņa, kas Martinam nepadevās.

Līderis pēc pirmā brauciena bija Aleksandrs Tretjakovs, kurš pārstāv Krievijas bobsleja un skeletona federācijas komandu. Tikai septiņas simtdaļas aiz viņa jaunais vācietis Fēlikss Kaizingers, bet trešais - vēl viens mājnieks Kristofers Grothers, kurš kļuva par pasaules čempionu pērn, kad sezonas svarīgākās sacīkstes risinājās šajā pašā trasē.

Otrais brauciens

Tomass otro braucienu veica ar lielākām kļūdām, nekā savā pirmajā mēģinājumā. Arī kļūda pārejā uz piekto virāžu bija ar smagu atsitienu pret apmali, sadzēšot ātrumu. Pēc tam vairs neizdevās nokontrolēt trīs viļņus aplī, arī tur zaudējot ātrumu. Braucienā Tomasam desmitais rezultāts, kas divu braucienu summā latvieti ierindoja astotajā vietā.

Diemžēl, arī otrajā braucienā Martins pieļāva kļūdas trases augšdaļā. Pārejā no ceturtās uz piekto virāžu neizdevās atrast labāko trajektoriju, kas eskalējās ar sāpīgu atsitienu pret apmali, pēc kura sekoja kritiens, pēc kura gan Martins ātri nokļuva atpakaļ skeletonā, bet ātrums ievērojami tika zaudēts, ko neizdevās atgūt. Otrajā braucienā tikai 17.rezultāts, braucienu summā - 14.vieta.

Arī pēc otrā brauciena Arhipovs komentēja, ka abiem mūsu sportistiem braucieni neizdevās, noliedzot, ka esot problēmas ar tehniku. "Lai arī šeit esam vēl papildu nedēļu trenējušies, neteiktu, ka arī tad mēs bijām ļoti pārliecinoši. Jāuzlabo braukšana. Šovakar domāsim, ko vispār varam uzlabot, lai vismaz pēc rītdienas braucieniem Martinam un Tomasam ir tas mazais gandarījums par labi paveiktu darbu. Bet kādreiz jau jāmāk arī zaudēt - labāk tagad saņemt aukstu dušu, nekā nākamgad, kad priekšā daudz svarīgāki mači," gaidot olimpiādi, izteicās Arhipovs.

Līdera pozīciju pēc pirmās sacensību dienas saglabā Tretjakovs, kurš otrajā braucienā kļūdījās vairākkārt, bet atrodot veiksmīgu izeju no apļa, tomēr ieguva paātrinājumu un līdz trases finišam pat izdevās panākt konkurentus, nosargājot pirmo vietu summā, kaut braucienā trešais rezultāts. Tikai četras simtdaļas aiz līdera ir mājnieks Kaizingers, bet vēl divas aiz viņa - Grothers, kurš otrajā braucienā uzrādīja ātrāko laiku.

Sacensību uzvarētājs tiks noskaidrots četru braucienu summā. Noslēdzošie divi braucieni tiks aizvadīti piektdien.

Rezultāti: PČ Altenberga (Vācija). Skeletons, vīrieši (1.diena)

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija