Top
17 Nov
Pasaules kausa izcīņa sākas šonedēļ
Foto autors: Viesturs Lācis

Šonedēļ sākas Pasaules kausa izcīņa bobslejā un skeletonā. Lai arī katra sezona ir svarīga, olimpiskā sezona ir vēl svarīgāka, un tā allaž pulcē ievērojami lielāku dalībnieku skaitu sacensībās. Šosezon kausa izcīņa notiks tikai Eiropas trasēs, savukārt Pasaules čempionāta vietā - Pekinas olimpiskās spēles februāra vidū.

Latvijas bobsleja komanda pārdzīvojusi likstas, kas skāra kamanu transportēšanu no Ķīnas - kamanas pēc treniņiem olimpiskajā trasē beidzot ir atgūtas un mūsu komanda varēs startēt ar šobrīd labāko pieejamo inventāru. Tiesa gan, daļa no mantām - instrumenti un medikamenti - joprojām ir aizturēti un līdz ar bobiem nogādāti netika, bet Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis prognozēja, ka tas problēmas sacensībās neradīs.

Olimpiskajā sezonā konkurence ir daudz saspringtāka. Šobrīd lielais nezināmais ir Ķīnas komanda, kas iepriekšējā nedēļā Eiropas kausā ar savu trešo sastāvu uzvarēja skeletona sacensībās gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē. Šonedēļ Ķīnas vadošā komanda jau aizvadījusi treniņbraucienus Īglsas trasē, bet prognozes par viņu rezultātiem treneris Prūsis vēl neizdara: “Jāsagaida pirmie mači un tad varēsim kaut ko secināt. Pagaidām spēcīgi izskatās šveicieši, viņiem pat nav tāda izteikta līdera, bet visi ir spēcīgi. Domāju, ka krievs Rostislavs Gaitukevičs šogad būs vēl spēcīgāks. Pārējie - tie paši, kas jau bija iepriekš spēcīgi, būs arī šogad,” atzīst Prūsis.

Piektdien Pasaules kausa izcīņu atklās skeletonisti. Jau 11:00 starts brāļiem Dukuriem. Pērn Īglsas trasē notika trīs sacensības, no kurām divas uzvarēja Martins Dukurs (trešajās nemaz nepiedalījās, jo gatavojās Pasaules čempionātam). Savukārt sieviešu konkurencē Latviju pārstāvēs Endija Tērauda, kura pirms gada šeit bija 11. un 15.vietā.

Sestdien sacensības bobsleja divniekiem. Iepriekšējā sezonā šajā trasē notika piecas divnieku sacensības, un visas reizes mūsu divnieks Oskars Ķibermanis / Matīss Miknis izcīnīja medaļas (trīs sudrabi un divas bronzas). Jāatgādina, ka pirmajā posmā Ķibermanis būs vienīgais Latvijas pilots, bet plānots, ka nākamnedēļ pievienosies pilots Dāvis Kaufmanis, kurš Īglsas trasē piedalīsies divnieku sacensībās.

Svētdien trasē dosies četrinieku ekipāžas. Arī tajās Latviju pārstāvēs tikai Ķibermaņa komanda ar stūmējiem Matīsu Mikni, Dāvi Spriņģi un Kristu Lindenblatu. Visi braucieni tiešraidē būs skatāmi kanālā LTV7.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija