Top
11 Feb
Pasaules čempione  Hermane atgūstas, pēc pirmās dienas Endija Tērauda 21.vietā
Foto autors: Viesturs Lācis

Pasaules čempionātā skeletonā ceturtdien pirmie divi braucieni gan vīriešiem, gan sievietēm. Rīta pusē sacensības sievietēm un Latviju pārstāv Endija Tērauda. Pirmie divi braucieni jau aizvadīti, tajos daudz pārsteigumu, Endija Tērauda pagaidām 21.pozīcijā. Līdere ir Lolinga, turpat Ņikitina un Hermane. Pagaidām fiasko pasaules kausa ieguvējai Flokai, kas tikai 15.vietā.

Kopumā dalībnieču sastāvs spēcīgs, 24 skeletonistes, ierindā četras vācietes, viņām, šosezon pasaules junioru čempiones tituls (Hannai Naizei). Tāpat brauca šīs sezonas pasaules kausa ieguvēja austriete Janīna Floka, visai stabilā holandiete Kimberlija Bosa, spēcīgākās divas kanādietes, tāpat Krievija labākajā sastāvā, trīs dalībnieces arī Lielbritānijai. Šogad veselības dēļ ( smags smadzeņu satricinājums Siguldā novembrī) vien nepiedalās šveiciete Marina Žirardoni, kas pērn pasaules čempionātā Altenbergā bija otrā, turklāt tikai pēdējā braucienā zaudēja nākamajai pasaules čempionei vācietei Tīnai Hermanei. Līdz tam viņa bija līdere ar 0.66 sekunžu pārvaru…

Pirmajā braucienā sākumā startēja trīs ielozētās sportistes, bet spēcīgāko grupa no ceturtā numura, sākot ar pasaules kausa ieguvēju Janīnu Floku, aiz viņas Hermane, Bosa, Lolinga, Ņikitina, Meilmansa, Fernštadte, Naize, ziemeļamerikānietēm zemākas starta pozīcijas, jo mazāk punktu reitingā, nebraucot pērnā gada nogalē. Tiesa. Kanādiete Šanela ielozēta pašā sākumā, ar pirmo numuru. Endija Tērauda startēja 16.pozīcijā pēc reitinga, kopā 24 dalībnieces. Endijai nebija slikts brauciens un mērķi viņa izpildīja, iekļuva labāko 20 skaitā, kas dod labāku starta pozīciju otrajā braucienā. Izlases treneris Gints Dzērve :” Pirmais mērķis arī bija iekļūt 20 labāko skaitā, tas izdevās. Bija arī kļūdas, joprojām neiznāk aplis, jābrauc ļoti precīzi, ledus ir ļoti ciets un katra kļūda dārgi maksā, aiziet pavisam citās trajektorijās, redzējāt, kā iznāca arī daudzām līderēm. Te vēl viss var notikt, bet vēl vajag vismaz divus stabilus braucienus.” Pārsteigumu bija daudz un lielākais no tiem – pasaules kausa ieguvēja austriete Janīna Floka ir pēc pirmā brauciena tikai 17.vietā, kaut šosezon pilnīgi visos mačos bijusi uz pjedestāla. Flokai bija daudz kļūdu, tāpat kā pērnā gada čempionei Tīnai Hermanei, kura ir 11.vietā. Tiesa, no līderes Hermane atpaliek par 0.64 sekundēm, kamēr Floka zaudē vairāk nekā sekundi 1.40. Līdere Jeļena Ņikitina, par 0.07 sekundēm atpaliek Žaklīna Lolinga, trešā Hanna Naize (plus 0.20). ceturtā vecmeistare amerikāniete Katija Ūlandere, dalītajā piektajā vietā vāciete Sofija Grībele un jaunā krievu sportiste Alina Tararičenkova.

Otrajā braucienā klasi parādīja Tīna Hermane, dienas labākais laiks un viņa no 11.pozīcijas pakāpās uz trešo, tūdaļ aiz Lolingas un Ņikitinas. Šķiet, ka šī trijotne rīt arī sadalīs medaļas, jo tuvākās sekotājas atpaliek daudz. Endijai Tēraudai braucienā atkal 19.rezultāts, bet tā nu sanāca, ka viņa zaudēja divas pozīcijas summā, labāk nobrauca tieši abas divas tuvākās sekotājās. Līdz līderei 3.09 sekundes. Gints Dzērve atzīmēja, ka mīkla joprojām ir pirmā virāža, tāpēc arī tika stumts otrajā braucienā no labējās gropes. Īsti labi nesanāca tāpat, kļūda bija pirms trešās virāžas un trases augšdaļā viss maksā divreiz vairāk. Vēl gan ar vienu labu braucienu iespējams tikt labāko 20.skaitā, patiesībā tur trīs konkurentes uz divām pēdējām vietām spēcīgāko vidū, arī itāliete Kripa un francūziete Besārda.

Sievietēm turpinājums piektdien, bet ceturtdien pulksten 14.00 pirmais brauciens vīriešiem, kur Latviju pārstāv brāļi Dukuri. Skeletona individuālās sacensības beigsies ar vēl diviem braucieniem katrā disciplīnā piektdien, sestdien no rīta paredzēta jauktā stafete.

Rezultāti pēc pirmās dienas

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija