Top
21 Feb
Pasaules čempionāts ir atklāts! Latviešiem pirmais starts sestdien
Foto autors: Viesturs Lācis

Vācijā ar vērienu atklāts 2020.gada Pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā. Šogad tas risināsies Altenbergas trasē, un, atšķirībā no Pasaules kausa mačiem, čempionātā notiek četri sacensību braucieni.

Sacensību režīmā pirmās trasi iemēģinās bobslejistes, kuras šodien aizvadīs pirmo un otro braucienu, sākums 15:00. Sieviešu sacensībās gan bez Latvijas līdzdalības.

Sestdien sāksies bobsleja sacensības vīriešiem. Pirmajā nedēļas nogalē četri braucieni divnieku ekipāžām. Kā zināms, Latviju pārstāvēs trīs komandas: Oskars Ķibermanis ar Matīsu Mikni, Ralfs Bērziņš ar Dāvi Spriņģi un olimpiskais čempions Oskars Melbārdis ar Intaru Dambi. Jau ir notikusi pirmā brauciena starta izloze un tajā paveicsies Bērziņam, kura divnieks ielozēts pašā sākumā - viņi sacensības sāks ar trešo numuru. Piektais numurs Ķibermaņa duetam, bet ar 17.numuru trasē dosies Melbārdis.

STARTA SECĪBA

Pirmajā braucienā tiek izlozētas pirmās trīs starta vietas, izlozē piedalās visi, kuri reitingā ir ārpus vadošā desmitnieka. No ceturtās līdz 13.pozīcijai startē pasaules ranga desmit labākie piloti, kuri, arī ranga kārtībā, izvēlējušies savus starta numurus. No 14.pozīcijas startē ekipāžas reitinga secībā. Otrajā braucienā komandas startē pēc pirmā brauciena uzrādītājiem laikiem - 20.vieta brauc pirmā, pēc tam seko 19.vieta un tā līdz līderiem. Pēc tam no 21.rezultāta līdz beigām. Trešajā braucienā visas komandas brauc jau pēc uzrādītajiem rezultātiem tieši tādā secībā - pirmais brauc līderis, pēc tam otrās vietas īpašnieki un tā līdz pēdējam. Ceturtajā braucienā startē 20 komandas un startē pēc rezultātiem apgrieztā secībā - 20.vieta brauc pirmā un pēdējie brauc līderi pēc trīs braucieniem.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija