Top
28 Feb
Pasaules čempionātā Martins Dukurs izcīna 4.vietu, Tomasam - 7.vieta
Foto autors: Viesturs Lācis

2020.gada Pasaules čempionāts skeletonā vīriešiem ir noslēdzies. Vācijā, Altenbergas trasē trīskārša uzvara mājniekiem. Martins Dukurs uzreiz aiz pjedestāla - 4.vietā, Tomass Dukurs - 7.vietā.

Pirmais brauciens

Tomasam Dukuram pirmajā braucienā astotais laiks. Pirmie trīs jau sākumā vācieši – Junks, Grothers un Gasners, kuru starpā 0.06 sekundes, cīņa ļoti sīva.

Kopā šajā čempionātā skeletonā vīriešiem startē 32 labākie skeletonisti. Martinam kā jau pasaules kausa ieguvējam bija pirmais numurs spēcīgāko grupā, tas nozīmē ceturtā starta pozīcija pēc pirmajiem trim ielozētajiem. Tomasam desmitais numurs. Jau treniņbraucieni parādīja, ka savā trasē spēcīgi būs vācieši, kuri startēja ar četriem skeletonistiem, tāpat labi brauca labākie Krievijas atlēti. Treniņos Mārtinam īpaši labi negāja, viņam problēma sagādāja ceturtā virāža, kas šogad esot izveidota visai atšķirīga no iepriekšējām sezonām. Treniņi gan paliek treniņi un visu izšķirs sacensības, kopā Altenbergā četri braucieni ik disciplīnā.

Martinam pirmais brauciens bija labs, kaut maza rezerve vēl ir ceturtajā, piektajā virāžā. To apstiprināja arī sportista tēvs Dainis Dukurs. Ieskrējienā Martinam trešais labākais laiks, 0.01 sekundi aiz ātrākajiem šajā elementā. No līderiem būtībā labākais brauciens Gasneram, taču viņš startēja ar 19 numuru, turklāt startā bija tikai 15.ātrākais. Junkam bija kļūdas trases beigu daļā, tāpat arī Grotheram. Tomasam visai solīds brauciens, taču starta ieskrējiens tikai 18.

Otrais brauciens

Otrajā braucienā Martinam arī ceturtais laiks un šajā pozīcijā viņš arī palika pēc pirmās dienas, Tomass ir septītais. Martins līderim vācietim Grotheram zaudē 0.52 sekundes, nedaudz mazāk Gasneram, bet Jungs ir priekšā tikai 0.17 sekundes. Grothers uzstādīja jaunu Altenbergas rekordu. Tomass pakāpies uz septīto vietu pēc pirmās dienas.

Trešais brauciens

Čempionāta trešo braucienu skeletonisti aizvadīja tieši tādā secībā, kādā bija uzrādījuši rezultātus pēc pirmās dienas braucieniem. Tajā visātrākie atkal bija mājnieki - ātrākais laiks Junkam, 2.rezultāts Kaizingeram, 3.laiks Gasneram un ceturtais - Grotheram, kurš braucienu summā joprojām spēja saglabāt līdera pozīciju, tikai tagad pietuvojies Gasners, kurš atpaliek tikai 0,07 sekundes.

Martins Dukurs veica vizuāli labu braucienu, bez rupjām kļūdām, bet šādos laika apstākļos Martina skeletons nelīdēja - ātrumi nebija no labākajiem un vāciešu pārsvars tikai pieauga. Labs brauciens arī Tomasam, kurš no Martina rezultāta atpalika 11 simtdaļas - braucienā 9.vieta, bet braucienu summā saglabāta 7.vieta.

Ceturtais brauciens

Īsta drāma izvērsās cīņā par medaļām, tiesa, tikai par to, kuram no vāciešiem būs kura kaluma medaļa. Šoreiz nervi visstiprākie izrādījās Grotheram, kurš pēdējā braucienā bija tikai 5.vietā, bet ar to bija gana, lai četru braucienu summā uzvarētu, turklāt tikai par divām simtdaļām apsteidzot Junku un par piecām simtdaļām - Gasneru.

Martins - pirmais no pārējās pasaules. Pēdējā braucienā 2.rezultāts, ar ko pietika, lai 4.vietu summā saglabātu, bet līdz medaļai pietrūka vairāk par pusi sekundes. Tomasam pēdējā mēģinājumā 10.vieta, bet summā nosargāta 7.vieta.

REZULTĀTI: PČ Altenberga. Skeletons, vīrieši

Nedēļas nogalē Altenbergā vēl notiks sacensības skeletonā sievietēm un tad sāksies bobsleja četrinieku mači.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija