Top
17 Feb
Parabobslejists Klots Pasaules kausa kopvērtējumā izcīna bronzu
Foto autors: Ģirts Kehris

Latvijas parabobslejists Artūrs Klots svētdien Pasaules kausa (PK) pēdējā posmā Pārksitijas trasē izcīnīja septīto vietu, ar ko bija pietiekami, lai kopvērtējuma ieskaitē kaklā kārtu bronzas godalgu, ziņo Sportacentrs.com.

Svētdien Pasaules kausa pēdējā, piektajā posmā uzvaru svinēja zviedrs Sebastians Vipola-Vestins, kurš par 0,71 sekundi apsteidza kopvērtējuma līderi Loniju Bisonetu no Kanādas. Bronzu šajā posmā izcīnīja spānis Izraēls Blanko, kurš uzvarētajam zaudēja vienu sekundi.

Latvijas sportists Klots šajā posmā starp 19 sportistiem izcīnīja septīto vietu, no līdera iepaliekot par 1,71 sekundi. Pirmajā braucienā latvietim bija 14.laiks, bet otrajā viņš bija trešais ātrākais. Neraugoties uz ne pārāk spožo sasniegumu, Klots kopvērtējumā ieguva trešo vietu, vien par desmit punktiem apsteigdams Vipolu-Vestinu. Pasaules kausa posmā startēja arī Alvils Brants, kurš pirmajā braucienā bija 13., bet otrajā pakāpās par četrām pozīcijām, summā izcīnot 12.pozīciju.

Dienu iepriekš šī paša posma pirmajā etapā Klots ieguva septīto vietu, bet Brants ierindojās 15.pozīcijā. Klots savu šīs sezonas vienīgo uzvaru svinēja Sanktmoricas posmā, kur otrajā etapā viņš izcīnīja arī sudrabu. Pie otrās vietas viņš tika arī Oberhofā, kur dienu vēlāk izcīnīja bronzu. Tāpat sportists šosezon reizi bija ceturtais, divreiz septītais, kā arī astotais, bet vēl vienā posmā iegūta sestā vieta. Brants šīs sezonas pirmajos divos posmos nestartēja, bet turpinājumā neizdevās pakāpties augstāk par devīto vietu. Pasaules kausa kopvērtējumā atrodami 26 sportisti.

Pērn Pasaules kausa ieskaitē Brants izcīnīja septīto vietu, lai arī ne reizi nekāpa uz pjedestāla, kamēr Klots ierindojās 14.pozīcijā. 2017./18.gada sezonā Brants bija tikai astoņu punktu attālumā no bronzas kopējā ieskaitē.

Autors :Bobslejs.lv