Top
04 Jun
Par LOK prezidentu ievēl Lazdiņu, amati arī Zeltiņam, Ekmanim, Prūsim un Judeikai
Foto autors: Bobslejs.lv (attēlā Zintis Ekmanis un Raimonds Lazdiņš)

Šodien ar 61 balsi par jauno Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentu ievēlēts Latvijas Handbola federācijas viceprezidents Raimonds Lazdiņš. Par ģenerālsekretāru ar 96 balsīm par ievēlēja Raiti Keseli, vēsta Sportacentrs.com.

Jau pirmajā balsošanas kārtā tika noskaidrots jaunais Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents. Par to ar 61 balsi par kļuva Latvijas Handbola federācijas viceprezidents Raimonds Lazdiņš, kuru izvirzīja 16 federācijas. 23 balsis saņēma Viesturs Koziols, 12 Jānis Reirs, bet 10 - Arnis Lagzdiņš.

"Paldies federācijām, kuras mani izvirzīja un tiem, kuri ir gatavi sadarboties. Darāmo darbu ir daudz, pirmkārt, rūpēties par mūsu treneriem un sportistiem, kā arī veikt grozījumus LOK statūtos, izveidot Sporta fondu un panākt neatkarību sporta jomas finansēšanā. Sporta nozarei ir jāspēj visiem kopā doties vienā virzienā, Latvijas Olimpiskā komiteja ir kā karognesējs, kas iet vienā solī ar visu sportistu saimi. Tikai kopā mēs varēsim sasniegt mūsu mērķus. No šī brīža pilnībā sevi veltīšu sporta LOK prezidenta amatā," pēc ievēlēšanas teica Lazdiņš.

Pirms balsošanas savu kandidatūru atsauca Ansis Dāle, bet citi, Jānis Reirs, Viesturs Koziols un Arnis Lagzdiņš turpināja kandidēt uz augsto posteni. Katrs no kandidātiem uzrunāja klātesošos, mēģinot demonstrēt savas stipras puses zināšanās par sportu un ko uzlabotu LOK darbā.

Pirms prezidenta vēlēšanām par 2021. līdz 2024. gada darbības gadiem atskaitījās līdzšinējais Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks, uzrunas beigās atsaucot savu kandidatūru no ģenerālsekretāra amata.

Savukārt par LOK individuālajiem locekļiem ievēlēja Janiku Judeiku, Sandi Prūsi, Agitu Ābeli, Ēriku Āzi, Līgu Bīriņu, Gunti Blumbergu, Baibu Bogdanovu, Līgu Cīruli, Edgaru Dupatu, Zani Gremzi, Anastasiju Grigorjevu, Andri Kalniņu, Ivo Lakuču, Kristīni Lisovsku, Leonīdu Loginovu, Agri Lungeviču, Ingunu Minusu, Aivaru Platonovu, Edgaru Stobovu, Ievu Tauniņu, Aivi Tintu, Mārtiņu Trukšānu, Arni Tunti, Dinu Vīksnu, Hariju Vītoliņu, Kristapu Zaļo, Diānu Zaļupi, Vsevolodu Zeļoniju un Armandu Zvirbuli.

Intrigas nebija ģenerālsekretāra balsojumā. Pirms šodienas asamblejas savu kandidatūru atsauca Vladimirs Šteinbergs, bet šodien uzrunas laikā - līdzšinējais ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks. Raimondu Lazdiņu ievēlēja par prezidentu, tāpēc palika divi kandidāti - Nauris Metnieks un ilgstoši LOK strādājošais Raitis Keselis. Metnieks uzrunā arī atsauca savu kandidatūru, paliekot tikai Keselim. Tika lemts par atklātu balsojumu un, Keselim saņemot 96 balsis par, viņš kļuva par jauno ģenerālsekretāru.

Par Izpildkomitejas locekli ievēlēja LBSF prezidentu Ansi Zeltiņu, bet par LOK revīzijas locekli - LBSF ģenerālsekretāru Zinti Ekmani.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija