Top
16 Oct
Olimpiskais bobslejs Kortīnā vēl neatgriezīsies
Foto autors: Dainis Caune

Milānas un Kortīnas 2026.gada ziemas olimpisko spēļu sacensības kamaniņu sportā, skeletonā un bobslejā notiks ārpus Itālijas, pirmdien Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) Sesijā paziņoja Itālijas Olimpiskās komitejas prezidents Džovanni Malago, ziņo aģentūra LETA.

Iepriekš savu gatavību uzņemt 2026.gada olimpisko spēļu sacensības ledus trases sporta veidos pauda Austrijas pilsētas Insbrukas pārstāvji.

2026.gada olimpisko spēļu trasi bija iecerēts veidota Kortīnā d'Ampeco vietā, kur atradās Eudžēnio Monti vārdā nosauktā trase. Monti trase, kurā notika 1956.gada olimpisko spēļu sacensības, tika slēgta 2008.gadā.

Kā vēstīja raidsabiedrība RAI, būvniecības izmaksas pieaugušas jau līdz 120 miljoniem eiro, kas ir ievērojami vairāk, nekā sākotnēji tika plānots. Septembrī noslēdzās iepirkuma konkurss trases atjaunošanai, taču neviens uzņēmums nepieteicās darbu veikšanai.

Milānas un Kortīnas kandidatūra balsojumā par 2026.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu pārspēja Stokholmu, kas ledus trases sporta veidu uzņemšanu bija uzticējusi Siguldai.

Pagājušajā nedēļā publicējām žurnālista un fotogrāfa Daiņa Caunes pārdomas un bažas, vai Kortīnā atgriezīsies olimpiskais bobslejs un kamaniņu sports.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija