Top
16 Oct
Olimpiskā čempione Laura Nolte: Šī ir skumja diena mūsu sportam
Foto autors: Viesturs Lācis

Iepriekšējo olimpisko spēļu čempione, vāciete Laura Nolte neslēpj savu sašutumu, ka bobsleja sacensības nākamajās olimpiskajās spēlēs notiks ārpus Itālijas.

"Šī ir skumja diena mūsu sportam. Kamēr pārējie sportisti Milānā un Kortīnā cīnīsies par olimpiskajām medaļām, mēs, bobslejisti, skeletonisti un kamaniņu braucēji būsim citā valstī un Itālijā nevarēsim startēt. Kāpēc? Jo trase netiek pārbūvēta," savā Facebook lapā šodien raksta Nolte. "Ziemas olimpisko spēļu 102 gadus ilgajā vēsturē tā vēl nav noticis!"

Jau vēstījām, ka šodien Starptautiskās Olimpiskās komitejas Sesijā Itālijas Olimpiskās komitejas prezidents Džovanni Malago paziņoja, ka Milānas un Kortīnas 2026.gada ziemas olimpisko spēļu sacensības kamaniņu sportā, skeletonā un bobslejā notiks ārpus Itālijas.

2026.gada olimpisko spēļu trasi bija iecerēts veidot Kortīnā d'Ampeco vietā, kur atradās Eudžēnio Monti vārdā nosauktā trase, bet būvniecības izmaksu pieaugumu dēļ, kas nu jau sasniegušas 120 miljonus eiro, septembrī notikušajā iepirkuma konkursā neviens uzņēmums nepieteicās trases atjaunošanas darbu veikšanai.

Laura Nolte ir šī brīža Vācijas bobsleja komandas līdere, 2022.gadā izcīnot zelta medaļu Pekinas olimpiskajās spēlēs divnieku konkurencē, bet šogad triumfēja Pasaules čempionātā monobobslejā, izcīnot uzvaru Sanktmoricas trasē.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija