Top
15 Feb
Oficiālie treniņbraucieni Altenbergā sākas ar Šveices ekipāžas smagu kritienu
Foto autors: Māris Vancevičs

Šonedēļ IBSF Pasaules kausa izcīņa turpinās ar sacensībām sarežģītajā Vācijas trasē Altenbergā. Diemžēl jau pirmā oficiālā treniņu diena bobslejā noslēdzās ar šveicieša pilota Mihi Fogta vadītās četrinieka ekipāžas kritienu, kura rezultātā sportisti guvuši traumas.

Altenbergas trase allaž bijusi bīstama - jau kopš trases pirmsākumiem tās izbraukšana bijusi liela problēma daudziem pilotiem, krituši gandrīz visi vadošie bobslejisti. Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis apstiprina, ka Altenbergas trase prasa īpašu uzmanību, lai braucienā paliktu uz sliecēm: "Es neteiktu, ka šogad trase kļuvusi bīstamāka kā citus gadus. Altenberga vienmēr tāda ir bijusi un katru gadu kādam tā sagādā lielākas problēmas, citiem - mazākas. Otrdien, kad trasē notika negadījums, ledus bija tiešām ātrs un daudziem bija grūtības savaldīt kamanas," atzina Prūsis.

Otrdienas treniņbraucienā krita vairākas ekipāžas, ieskaitot sezonas līdera Johanesa Lohnera pilotētā Vācijas ekipāža, bet treniņbraucieni tika pārtraukti pēc Šveices četrinieka došanās trasē.

Šveices izdevumā "Blick Sport" minēts, ka Fogta ekipāža treniņu aizvadīja ar tikko uzlaboto "superbobu" un jaunā, spēcīgā sastāvā, lai Pasaules kausa sacensībās cīnītos par medaļām un būtu gatavi cīņai par Pasaules čempionu titulu, kas sāksies jaunnedēļ, bet nu sapņi par medaļām vairs nav aktuāli. Mihi Fogta četrinieks krita pirmajā treniņbraucienā. Īpaši smagi tajā cieta labākais stūmējs Sandro Mišels, kurš kritiena rezultātā izkrita no kamanām, bet kamanām slīdot atpakaļ no finišas taisnes, tās uzbrauca virsū stūmējam, kurš vēl atradās trasē.

Pēc kritiena, Mišels ar helikpoteru tika nogādāts Drēzdenes universitātes slimnīcā, kur viņam konstatēja iegurņa, augšstilbu un krūskurvja savainojumus, un vēlāk naktī tika veikta operācijas. Šobrīd sportista stāvoklis ir stabils. Pilotam Fogtam konstatēts smadzeņu satricinājums un sasitumi. Pārējiem stūmējiem Andreasam Hāsam un Dominikam Hufšmidam gūti nelieli savainojumi.

Novēlam sportistiem drīzu atveseļošanos!

Treniņbraucienus aizvadījušas arī abas Latvijas komandas ar pilotiem Emīlu Cipuli un Jēkabu Kalendu, kuriem izdevies trasi pieveikt bez starpgadījumiem. Treneris Prūsis neslēpj, ka treniņbraucienos veic izmaiņas sastāvos, lai nonāktu pie labākā virknējuma gan šīs nedēļas posmā, gan sezonas svarīgākajām sacensībām - Pasaules čempionātam.

Altenbergā pirmās sacensības notiks jau piektdien, kad sacentīsies skeletonisti gan individuālajās disciplīnās, gan jauktajā komandas stafetē - skeletonā bez latviešu sportistu piedalīšanās. Savukārt sestdien un svētdien notiks sacensības bobslejā - abas latviešu ekipāžas redzēsim sestdien 15:00 divnieku mačos un svētdien 14:30 četrinieku sacensībās. Pasaules kausa tiešraide kanālā Go3 Sport Open.

FOTO GALERIJA. Treniņbraucieni

Atbalsta: Tet, Balcia Insurance, Norfin

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija