Top
14 Dec
Netlaus otrais  Siguldā Eiropas kausa posmā
Foto autors: Viesturs Lācis

Siguldā Eiropas kausa izcīņas posmā skeletonā vīriešiem pirmdien startēja arī trīs Latvijas sportisti. 25 skeletonistu konkurencē Krists Netlaus ieņēma otro vietu, Valts Smilga bija 14., bet Elvis Veinbergs 25. Uzvarēja Krievijas sportists Dmitrijs Grevcevs, trešais vācietis Štefans Rotigs.

Pēc pirmā brauciena Netlaus jau bija otrais, 0.17 sekundes aiz līdera krievu skeletonista Dmitrija Grevceva, Elvis Veinbergs un Valts Smilga zemāk, - Smilga ir 12., bet Veinbergs pēc neveiksmes trasē palika pats pēdējais 25. un pie otrā brauciena netika.

Starta ieskrējienā Netlaus uzrādīja septīto dalīto laiku ar brauciena līderi. Pārliecinoši līderis šajā elementā vācietis Rotigs, taču finišā viņam ceturtā pozīcija. Pirmajā braucienā tieši trases beigu daļā Grevcevs ieguva izšķirošo pārsvaru. Valtam Smilgam 17.ātrākais starta ieskrējiens, bet kopumā gana labs brauciens ļāva pakāpties uz augšu.

Otrajā braucienā Netlaus savu pozīciju noturēja, atkal otras labākais laiks finišā un trešais ātrākais starta ieskrējiens. Braucienā gan Netlaus zaudēja Grevcevam 0.32 sekundes, kas deva summā 0.49. Trešo vietu pēdējā braucienā izrāva dižais startētājs vācietis Rotigs, 0.31 sekundi aiz otrās vietas, 0.80 aiz līdera. Valtam Smilgam otrais brauciens tik labi nepadevās, arī starts lēnāks un beigās viņš 14.pozīcijā.

Līdz šim pēc pieciem posmiem visaugstāk no Latvijas skeletonistiem bija Krists Netlaus, kuram bija astotā pozīcija. Nu viņš pakāpies uz piekto vietu. Veinbergs tagad ir 11.pozīcijā, bet Smilga ir 21. Līderis ir vācietis Sedriks Reners, kuram Siguldā piektā vieta. Absolūtajā IBSF vērtējumā skeletonā vīriešiem Netlaus bija 59., tagad pakāpās uz 53.vietu.

Vēl viens posms Siguldā būs rīt. Turpinājums pēc jaunā gada Īglsas trasē Austrijā.