Top
17 Jan
Melbārža četrinieks jaunā sastāvā un ar jaunām kamanām izcīna piekto vietu
Foto autors: Viesturs Lācis

Latvijas bobslejisti veiksmīgi aizvadījuši savas pirmās četrinieku sacīkstes šajā sezonā Pasaules kausa izcīņā. Sanktmoricas trasē, Šveicē notiekošās otrā posma sacensībās Oskara Melbārža kvartets izcīnīja augsto piekto vietu. Ralfa Bērziņa komandai šoreiz tikai 20.vieta.

Par posma uzvarētāju kļuva Vācieša Frančesko Frīdriha vadītā ekipāža, kas pēc pirmā brauciena tikai par četrām simtdaļām apsteidza austrieša Benjamina Majera kvartetu, bet otrajā braucienā bija pārliecinoši labākā, izcīnot kārtējo uzvaru. Sudraba medaļa Majeram, bet bronza kanādietim Džastinam Kripsam.

Ierasti saulainā Sanktmorica šoreiz bija mākoņaina, un brīžiem arī mazliet sniga, bet tas būtiski neietkmēja ledus kvalitāti un visiem sportistiem apstākļi bija vienādi.

Pirmajā braucienā Melbārdis ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu, pirmo reizi startējot šādā sastāvā, turklāt Lindenblatam vispār pirmās četrinieku sacensības karjerā, sāka ar trešo labāko starta ieskrējiena laiku, trases augšdaļā bija vairākas sānslīdes un atsitieni pret apmalēm, bet pēc "zirga pakava" virāžas izdevās iegūt paātrinājumu un finišā - 0,46 sekundes aiz līdera Frīdriha, kas nodrošināja piekto vietu. Otrajā braucienā atkal bija jūtamas tehniskās problēmas ar bobsleja kamanu vadāmību - visu laiku bobs slīdēja uz labo pusi, ko meistarīgi centās izlabot Melbārdis, un tas arī izdevās - piektā vieta gan braucienā, gan divu braucienu summā.

Bērziņš ar Arni Bebrišu, Lauri Kaufmani un Intaru Dambi, arī pirmo reizi startējot šādā sastāvā, pēc pirmā brauciena bija 19.vietā. Jau starta ieskrējienā stūmēji par ilgu iekārtojās kamanās, kas atspoguļojās izejas ātrumā - viens no lēnākajiem starp visiem konkurentiem. Arī turpmākais brauciens bija kļūdains, un paveicās, ka izdevās kvalificēties labāko divdesmit skaitā, lai varētu piedalīties otrajā braucienā. Arī otrais brauciens nepadevās un rezultātā pēdējā, 20.vieta starp otrā brauciena dalībniekiem.

Sandis Prūsis, Latvijas izlases treneris, neslēpa, ka šī nedēļa bijusi grūta: "Otrdien treniņos bija diezgan nepatīkami kritieni gan Melbārdim, gan Bērziņam. Līdz pat šodienai arī nepaguvām visu savest kārtībā," kas iespējams bija par iemeslu, kāpēc pilotiem kamanas bija grūtāk savaldāmas. Jāatgādina, ka Melbārdis startēja ar jaunām "Wallner" kamanām. "Bobs neslīdēja taisni, visu laiku vilka uz labo pusi. Ņemot to vērā, jāsaka, ka Melbārdis ļoti labi nobrauca." Vaicājot komentāru par Bērziņa braucienu, treneris intervijā LTV7 atzina: "Par to mēs kādu citu reizi parunāsim."

Nākamnedēļ šeit pat Sanktmoricā risināsies Pasaules junioru čempionāts, kur Latviju pārstāvēs Bērziņa komanda, bet Pasaules kausa sezona turpināsies Vācijā, Kēnigszē trasē, kur Latviju pārstāvēs Melbārža un Oskara Ķibermaņa komandas.

REZULTĀTI: PK Sanktmorica (Šveice). Bobslejs, četrinieki

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija