Top
20 Aug
Melbārdim rehabilitācijas process ietekmēs nākamo sezonu
Foto autors: Viesturs Lācis

Latvijas bobsleja pilotam Oskara Melbārdim rehabilitācijas process pēc muguras operācijas, iespējams, liegs piedalīties 2022.gada Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs, ziņo laikraksts "Diena". Tikmēr Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis atgādina, ka iepriekšējās muguras traumas dziedēšana Melbārdim prasīja īsāku laiku.

Jūtams robs iecirsts Latvijas bobsleja sakabē. Soču 2014.gada olimpiādes čempions un bronzas medaļas ieguvējs, kā arī Phjončhanas 2018.gada olimpiādes bronzas medaļnieks Oskars Melbārdis ir guvis muguras savainojumu, kas liegs viņam startēt 2022.gada olimpiskajās spēlēs Pekinā. «Jā, tā tik tiešām ir, ka man mugurai bija otra operācija un atkal ir ilgstošs rehabilitācijas process,» bēdīgo ziņu "Dienai" apstiprināja Melbārdis.

Pirms liktenīgās dienas viss esot bijis labākajā kārtībā. «Ja atklāti, tad es jau labu laiciņu par savām muguras problēmām pilnībā biju aizmirsis. Viss bija labākajā kārtībā, un tad vienā dienā atkal viss sprāga uz āru.» Savainojumu Oskars guva starp izlases treniņnometnēm, individuāli gatavojoties sezonai.

«Viens treniņš, otrs treniņš… Tad pēkšņi parādījās tādas sāpes, kādas nekad dzīvē nebiju jutis. Ar ātro palīdzību mani nogādāja slimnīcā. Atkal bija jāguļas uz operāciju galda.» 8.jūlijā Oskaram veica operāciju. Salīdzinot ar pirmo operāciju, šoreiz viens disks augstāk nav izturējis slodzi. Pēc paveiktā darba apjoma nākamā sezona izskatījusies cerīga. «Es jau būtu gribējis, lai kontroltestos rezultāti ir vēl labāki, bet katrā ziņā līkne bija augšupejoša,» tā Melbārža gatavību pirms muguras savainojuma raksturoja Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis.

«Pagājis ir pusotrs mēnesis pēc operācijas. Uz gultas vairs neesmu – kaut ko jau varu darīt. Vajadzētu sākt braukt ar mašīnu, lai tieku līdz fizioterapeitam. Pagaidām vēl nedaudz baidos, jo uz ceļiem ir bedres un ja nu kaut kas atgadās... Diskomfortu tomēr vēl izjūtu, tomēr no nākamās nedēļas plānoju sākt braukt uz procedūrām.»

Tokijas olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs Artūrs Plēsnieks intervijā SestDienai atzina, ka viņam savulaik pēc otra pleca operācijas vairs nav bijusi tāda neziņa un jau zinājis, kas darāms un cik ilgā laikā būs iespējams atkal darboties ar pilnu jaudu. Melbārdis saka, ka viņa gadījumā grūti kaut ko prognozēt. «Es baidos kaut ko sasteigt. Mugura – tas tomēr ir nopietni. Es neņemšos kaut ko prognozēt. Primārais jau ir atgriezties normālā dzīvē, un tad jau varēs skatīties, kas un kā. Vispirms atsākšu vingrot, pēc tam jau būs lielāka slodzīte, un tikai tad varēs redzēt, uz ko esmu spējīgs. Sportista gars jau nekur nav pazudis.»

Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) vadītāja un ilggadējā LOV galvenā ārste Līga Cīrule jau ir informējusi Oskaru un bobsleja izlases vadītājus, ka jārēķinās ar astoņu mēnešu rehabilitācijas periodu. Tas nozīmē, ka 2022.gada februārī olimpiskajās spēlēs Pekinā Melbārdis nebūs gatavs startēt. Pēc pirmās operācijas atlabšanas process bija īsāks. «Toreiz augustā viņš guva savainojumu un janvārī jau startēja Pasaules kausa izcīņas sacensībās,» atceras Prūsis. «Taču man ir jāpieņem situācija, kāda tā ir patlaban. Pekinai turpinām gatavoties bez Melbārža. Ja janvārī būs jau cita situācija, tad lemsim, kā rīkoties.»

Latvijas bobsleja komandā pēdējās sezonās pirmā pilota lomu ir uzņēmies Oskars Ķibermanis. Viņš arī būs bobsleja galvenā cerība Pekinā. Pasaules kausa (PK) apritē jau ilgāku laiku startēja pilots Ralfs Bērziņš, bet no viņa bija gaidīta straujāka izaugsme, tāpēc Bērziņa komandā vairs nav. Uz otrā pilota vietu pretendēs Dāvis Kaufmanis un Emīls Cipulis.

Šovasar bobslejisti saviem spēkiem ir atjaunojuši starta estakādi Daugavas stadionā. No 30. augusta koptreniņi atsāksies Rīgā un ekipāžu sadarbība tiks slīpēta estakādē. 4.oktobrī ir plānots doties uz pirmsolimpisko treniņu nedēļu Pekinas trasē.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija