Top
08 Jan
Martins otrais Eiropas čempionātā, unikālā uzvaru sērija pārtrūkst
Foto autors: Viesturs Lācis

Vācijā, Vinterbergas trasē atsākusies pasaules kausa sezona skeletonā pēc jaunā gada un vienlaicīgi te arī Eiropas čempionāts. Vīriešiem 25 dalībnieku konkurencē startēja arī brāļi Dukuri. Pēc pirmā brauciena Martins bija trešais, Tomass piektais, līderis bija krievu skeletonists Aleksandrs Tretjakovs. Beigās uzvara šajā Eiropas čempionātā un pasaules kausa posmā Tretjakovam. Martinam otrā vieta, Tomass sestais, uz goda pjedestāla arī vācietis Gasners.

25 dalībnieku vidū pārsvarā eiropieši, taču Vinterbergā piedalās arī amerikāņi un kanādieši, kas nebrauca pasaules kausa posmos līdz jaunajam gadam. Pēc izlozes Tomasam Dukuram ceturtais numurs un Martinam piektais, visi galvenie konkurenti, vācieši un krievi, startēja pēc tam. Martinam nebija slikts brauciens, taču ne tā labākā fiziskā kondīcija, cirkšņa savainojums, starta ieskrējienā sestais laiks. Treneris Mihails Arhipovs vēl atzīmēja, ka nepadevās arī īsti astotā un devītā virāža. Tas pats jāsaka arī par Tomasu, bez laba starta grūti cerēt uz ko augstāku. Martins Tretjakovam zaudēja 0.18 sekundes finišā un vācietim Gasneram – 0.03. Pašam Martinam uzbrūk cits vācietis Fēliks Keizingers, kas atpalika no mūsu līdera par 0.04 sekundēm, Tomass zaudēja Tretjakovam 0.39 sekundes.

Otrais brauciens Martinam bija labāks, arī starts, taču starpību ar Tretjakovu daudz neizdevās sadeldēt, summā viņam otrā vieta, 0.17 sekundes aiz uzvarētāja. Kā atzina Mihails Arhipovs, arī otrajā braucienā sīkas kļūdiņas bija, kaut arī Tretjakovam redzama neveiksme tūdaļ pēc starta. Tomass kā vienmēr stabils, viņam vieta pirmajā sešiniekā. Līderu vidū visi eiropieši, līdz ar to nav atšķirības gan Eiropas čempionātā, gan pasaules kausa posmā.

Martinam līdz šim bija unikāls panākums – Eiropas čempiona tituli iegūti 11 gadus pēc kārtas, jau sākot ar 2010.gadu Īglsas trasē līdz pat Siguldai 2020.gada februārī. Nu šī unikālā sērija pārtraukta, šoreiz otrā vieta. Pasaules kausa kopvērtējumā šajā sezonā Martins ir pārliecinošs līderis, Tomass ceturtais.

PK sacensību protokols

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija