Top
17 Jan
Martins Dukurs izcīna pirmo uzvaru šajā sezonā!
Foto autors: Viesturs Lācis

Pirmo uzvaru šajā Pasaules kausa izcīņas sezonā izcīnījis Latvijas skeletonists Martins Dukurs! Īglsas trase Austrijā allaž Martinam padevusies, pēdējo desmit gadu laikā izcīnot visas desmit uzvaras. Tomass Dukurs šoreiz tikai 12.vietā.

Jau pirmajā braucienā visātrākais bija Martins Dukurs, kurš par gandrīz divām sekundes desmitdaļām apsteidza tuvāko sekotāju, Aleksandru Tretjakovu no Krievijas. Arī otrajā braucienā pārliecinoši ātrākais bija Martins, vēl uzlabojot savu pirmā brauciena rezultātu. Otrā vieta šoreiz korejietim Sungbinam Juņam, kurš par divām simtdaļām apsteidza Tretjakovu, kurš savu otro braucienu veica ar vērā ņemamām kļūdām.

Tomasam Dukuram šodienas sacīkstes nepavedās. Jau pirmais brauciens bija ar kļūdām, kā rezultātā 10.rezultāts. Otrais brauciens ar mazāk kļūdām, bet ātrumu vairs neizdevās uzlabot, un nācās atkāpties uz 12.vietu divu braucienu summā.

Savukārt briti šodien izvēlējās startēt ar iespējami vieglākiem skeletoniem, lai varētu uzrādīt ātrāku starta ieskrējienu, kas arī atmaksājās - bija vieni no ātrākajiem. Otrajā braucienā ievērojamu kāpumu no 12.vietas uz 6.pozīciju veica Kreigs Tompsons, savukārt Markuss Vjets pēc pirmā brauciena bija trešais, bet pēc otrā brauciena atkāpās uz ceturto vietu, kas abiem Lielbritānijas sportistiem ir ļoti labs rezultāts. Tāpat korejieši turpina veiksmīgi šo sezonu - arī šajā posmā visi trīs skeletonisti pirmajā desmitniekā.

Martins Dukurs, pēc ilgāka pārtraukuma, šodienas sacīkstes aizvadīja dzeltenajā līdera krekliņā, ko varēs saglabāt arī nākamajā posmā. Martinam kopvērtējumā 1047 punkti, Tretjakovam 1080, Juņam 979. Tomass ar 776 punktiem ieņem 8.vietu.

Īglsā sestdien un svētdien notiks sacensības bobslejā, tikmēr Siguldā risināsies Eiropas kausa izcīņa, savukārt svētdien Latvijas jaunie skeletonisti un monobobslejisti uzsāks cīņu Jaunatnes Olimpiādē Šveicē.

Rezultāti: PK5 Īglsa (Austrija), skeletons, vīrieši

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija