Top
03 Dec
Martins Dukurs atgriežas uz goda pjedestāla, Tomass - septītais Altenbergā
Foto autors: Viesturs Lācis

Martins Dukurs atkal izcīnījis medaļu. Šoreiz Pasaules kausa izcīņas trešais posms, kas notiek Vācijā, Altenbergas trasē, latviešiem bija veiksmīgs - Martins izcīnīja trešo vietu, bet viņa brālis Tomass finišēja septītais.

Martins jau pirms sacensībām atzina, ka Altenberga nav viņa mīļākā trase, jo šeit sportistam pēdējo sezonu laikā bijis grūti uzrādīt augstus rezultātus. Pagājušajā sezonā šeit notiekošajā Pasaules čempionātā viņš uzrādīja tikai 16.rezultātu, turklāt divos no četriem braucieniem kļūdas bija tik ievērojamas, ka dažas sekundes nācās šļūkt uz muguras.

Arī šodienas sacensībās pirmajā braucienā ar ceturto-piekto virāžu Martinam Dukuram neizdevās tikt galā - daļu no virāžas nobraucot uz vienas slieces. Arī aplī bija kļūdas, bēc tam gan izdevās uzņemt ātrumu un pirmā brauciena finišu sasniegt trešajā vietā. Kā intervijā LTV7 atzina treneris Mihails Arhipovs, šoreiz Martina kamana tika nedaudz pārtaisīta, lai būtu vieglāk to kontrolēt. Arī jauns slidu komplekts tiek testēs, kā arī tā apstrāde.

Otrajā braucienā joprojām neizdevās izlabot kļūtu ceturtajā virāžā, kādēļ neizdevās pacīnīties par vēl augstāku vietu. Kā pēc brauciena uzsvēra Arhipovs, Martinam izdevās labi izbraukt apli, jo ātrums pirms apļa bija mazāks nekā konkurentiem, bet pēc apļa jau bija uzņemts paātrinājums. Arī otrajā braucienā Martinam trešais rezultāts un trešā vieta arī summā. Martinam šī ir otrā medaļa trīs posmos.

Tomasam Dukuram pirmo braucienu nācās sākt no zemās 22.starta vietas, bet brauciens izdevās ļoti labs. Vecākajam brālim problēmas nesagādāja ceturtā-piektā virāža, bet bija kļūdas 14.virāžā, kas maksāja divus nevajadzīgus atsitienus pret apmalēm. Neskatoties uz kļūdu trases beigās, Tomasam izdevās uzrādīt ceturto rezultātu, tikai 12 simtdaļas zaudējot jaunākajam brālim.

Otrajā mēģinājumā gan Tomasam ceturtā virāža maksāja dārgi - pieļautā kļūda vairs neļāva attīstīt tik lielu ātrumu kā pirajā braucienā un finišā - 11.vieta, kas summā deva 7.rezultātu.

Pēc ilgāka pārtraukuma par uzvarētāju kļuva vācietis Aksels Jungs, kurš veica ļoti labu otro braucienu, ar to apsteidzot savu tautieti un pirmā brauciena līderi Kristoferu Grotheru, kurš summā atkāpās uz otro vietu.

Nākamnedēļ notiks Pasaules kausa ceturtais posms, tas risināsies citā Vācijas trasē - Vinterbergā, bet Altenbergā šo sestdien un svētdien notiks sacensības bobslejā.

REZULTĀTI

FOTO GALERIJA

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija