Top
14 Jan
Martins Dukurs 12.reizi kļūst par Eiropas čempionu!
Foto autors: Viesturs Lācis

Latvijas skeletonists Martins Dukurs Sanktmoricas trasē Šveicē pārliecinoši uzvarēja Pasaules kausa noslēdzošajā posmā, kas vienlaicīgi bija arī Eiropas čempionāts. Tomass Dukurs izcīnīja septīto vietu gan posmā, gan čempionāta ieskaitē.

Saulainajā Sanktmoricā Martins Dukurs pirmo braucienu sāka ar 11.starta numuru, kad trase bija "iebraukta" un ledus pietiekami ātrs, lai uzrādītu jaunu šīs sezonas trases rekordu - 1:07.01. Brauciens Martinam padevās ļoti labs, izcila izeja "zirga pakava" virāžā deva nepieciešamo paātrinājumu, lai trases beigās sasniegtu ātrumu 139,4 km/h, tuvāko sekotāju vācieti Kristoferu Grotheru apsteidzot par 0,42 sekundēm un austrieti Zamuelu Majeru - par 0,45 sekundēm. Martins šajās sacensībās izvēlējās braukt ar jaunu slidu komplektu, ar kuru līdz šim bija veicis tikai vienu braucienu - pēdējo treniņbraucienu pirms šīm sacensībām.

Otrajā braucienā Martinam vairs neizdevās tik perfekti izbraukt "pakava" virāžu, pēc kuras bija tikai devītais ātrums, bet lielā pieredze un braukšanas prasme ļāva latvietim saglabāt līdera godu, uzrādot gan dalītu pirmo rezultātu braucienā, gan uzrādīt pārliecinošu pārsvaru divu braucienu summā - 0,45 sekundes pret vācieti Aleksandru Gasneru. Trešā vieta vēl vienam vācietim Kristoferam Grotheram.

Tomass Dukurs veica labu pirmo braucienu, bet izvēlējās nedaudz zemāku trajektoriju "pakava" virāžā, kas neveicināja tik lielu paātrinājumu, bet finišā - astotais rezultāts gan Pasaules kausa, gan Eiropas čempionāta ieskaitē. Otrajā braucienā Tomasam ievērojams uzlabojums gan startā, iestumjot skeletonu par trīs simtdaļām ātrāk, gan finišā, uzrādot ceturto laiku, kas divu braucienu summā ļāva pakāpties uz septīto vietu.

Martins Dukurs šo posmu sāka dzeltenajā sezonas līdera krekliņā un izcīnīja uzvaru ne tikai posmā, bet arī kausa kopvērtējumā, izcīnot 1623 punktus, par 72 punktiem apsteidzot vācieti Akselu Jungu. Tomass Dukurs sezonu noslēdza astotajā vietā kopvērtējumā ar izcīnītiem 1249 punktiem.

Līdz ar šo panākumu, Martins Dukurs kļuvis par vienpadsmitkārtēju Pasaules kausa ieguvēju un divpadsmitkārtēju Eiropas čempionu, kā arī viņa kontā 61 zelta medaļa Pasaules kausa posmos.

Sestdien un svētdien Sanktmoricā notiks sacensības bobslejā, bet skeletonistiem nākamais starts būs jau Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs. Brāļi Dukuri jau šovakar lido uz Latviju, bet jaunnedēļ aizvadīs pēdējos treniņus Siguldā pirms došanās uz Pekinu.

REZULTĀTI > PK8 Sanktmorica
REZULTĀTI > Eiropas čempionāts
FOTO GALERIJA

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija