Top
05 Jan
Martinam Dukuram ceturtā vieta Vinterbergā
Foto autors: Viesturs Lācis

Vinterbergas trasē Vācijā sezonas trešais posms pasaules kausa izcīņā skeletonā. 30 dalībnieku konkurencē vīriešiem arī brāļi Dukuri, Martinam šī ir viena no veiksmīgākajām trasēm karjerā, kopš 2006./2007.gada sezonas viņš te tikai vienreiz nav kāpis uz goda pjedestāl un tas notika pērn. Vinterbergā Martinam savulaik pirmais goda pjedestāls pasaules kausu karjerā un vēlāk arī pirmā uzvara šajā līmenī.

Pirmajā braucienā pēc izlozes Tomass startēja desmitais, Martins tūdaļ aiz viņa, vairāki nopietnākie konkurenti startēja nedaudz agrāk. Labākais laiks braucienā olimpiskajam čempionam korejietim Sungbinam Juņam un otrais sensacionāli viņa tautietis Jiso Kims, kas atpalika par 0.19 sekundēm. Martinam trešais laiks un vēl 0.05 sekundes aiz otra korejieša, turpat aiz Martina trīs vācieši - Gasners, Junks un Kaizingers, visi viņi zaudēja mūsu līderim tikai dažas sekundes desmitdaļas. Tomass Dukurs pirmajā braucienā desmitais, vēl liek manīt trauma un starts neizdevās īpaši labs.

Otrajā braucienā Martinam atkal trešais labākais laiks, bet vietu trijniekā viņš tomēr nenosargāja. Rezultāti bija ļoti blīvi un beigās Martins ceturtais, pirmajā trijniekā olimpiskais čempions korejietis Sungbins Juns (pirmā uzvara sezonā), aiz viņa vācieši Aleksanders Gasners un Aksels Junks. Tomasam beigās 10.vieta. Pasaules kausa kopvērtējumā pēc trim posmiem nu par līderi kļuvis Junks, Martins ir otrais (par pieciem punktiem mazāk), Tomass septītais.

Kopumā Martinam bija labi braucieni, tomēr slidas īsti neslīdēja, to norādīja gan mūsu treneris Vinterbergā Mihails Arhipovs, gan sportista tēvs Dainis Dukurs. Jaunās skeletona kamanas esot labas, jāmeklē jauni risinājumi slidās un to apstrādē. Lieliski slīdēja visiem trim korejiešiem un ar Ričarda Bromlija tehniku pirmo reizi vēsturē visi trīs korejieši labāko desmitniekā pasaules kausa izcīņā. Labi sevi debijas reizē pieteica 20 gadīgais itālietis Amadeo Banjis, kurš ar labāko dienas starta laiku un tikai 26.starta numuru pirmajā braucienā sacensību beigās tika līdz 11.vietai. “Ar viņu būs jārēķinās 2026.gada ziemas olimpiskajās spēlēs Itālijā,” – rezumēja Arhipovs.

Sezonas turpinājums būs jaunnedēļ Laplaņas trasē Francijā, kur pasaules kausa posmi nenotiek pārāk bieži, tā būs neitrāla trase visiem favorītiem.

Rezultāti

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija