Top
19 Feb
Lohners triumfē Siguldā un iegūst pasaules kausu, Cipulis astotais svētdien
Foto autors: Viesturs Lācis

Siguldā svētdien pēdējais posms BMW IBSF Pasaules kausā bobslejā un skeletonā. Sestdien sezonas priekšpēdējā posmā bobslejā divniekiem pirmās trīs vietas ieņēma Vācijas ekipāžas, Emīls Cipulis ar Matīsu Mikni bija ceturtie, Jēkabs Kalenda ar Ivo Danu Kleinbergu devītie. Svētdien jau pēc pirmā brauciena līderu trijniekā atkal trīs Vācijas ekipāžas. Līderis bija Johanness Lohners, dalīta otrā vieta Amūram un Frīdriham. Cipulis septītajā, Kalenda 11.pozīcijā. Sacensību beigās Siguldā atkal uzvara un iegūts pasaules kauss šosezon Johannesam Lohneram. Cipulis astotais, Kalenda 11.vietā. Vāciešu dominanci izjauca Šveices pilots Mihaels Fogtss, kas trešajā vietā, zaudējot tikai Lohneram un Frūdriham.

Latvijas izlase bija veikusi izmaiņas stūmēju sastāvā, Emīls Cipulis svētdien startēja ar Edgaru Nemmi, bet Jēkabs Kalenda ar Arni Bebrišu. Pēc izlozes pirmajā braucienā Kalendas divniekam pirmais numurs, Cipulim piektais. Lohnera un Frīdriha komandas trasē devās vēlāk, savukārt trešais pilots šodien vāciešiem bija Adams Amūrs nevis vakardienas trešās vietas ieguvējs Maksimilans Ilmans.

Pirmajā startā Cipulim vairs nebija tik jaudīgs ieskrējiens kā sestdien kopā ar Mikni un braucienā septītais labākais laiks, diezgan patālu līdz goda pjedestālam, 0,61 sekunde līdz līderim, 0,45 līdz goda pjedestālam. Kalenda pēc pirmā brauciena 11., tāpat kā sestdien un arī citā ziņā viņš stabils un konsekvents – no līdera Lohnera mūsu jaunais pilots atkal atpalika tieši par 0,88 sekundēm.

Otrajā un līdz ar to pēdējā oficiālās sezonas braucienā Cipulis pazaudēja vienu pozīciju austrietim Traihlam un ieņēma astoto vietu šajā posmā. Kalenda tā arī palika 11.vietā. Ne īpaši sekmīgs pēdējais posms mūsējiem.

Lohneram faktiski tikai sekmīgi bija jānobrauc līdz lejai, lai pirmo reizi karjerā iegūtu pasaules kausu divniekos. Viņa pārsvars pār komandas biedru Frīdrihu pirms pēdējā posma bija 71 punkts un Lohneram pirmo čempionu titulu sezonā divniekos garantēja vismaz astotā vieta pēdējā posmā. “Lustīgais Hansi” to godam paveica ar uzviju, gūstot sesto uzvaru posmos pēc kārtas un līdz ar to viņam šosezon pelnīti tika pasaules kauss divniekos. Frančesko Frīdrihs beidzot tikai otrais kopvērtējumā un trešajā vietā sezonā brits Breds Hols. Mūsu piloti nestartēja sezonas pirmajos trijos posmos Ziemeļamerikā un beigās Emīlam Cipulim septītā vieta sezonā, Kalendam debijas gadā - 13.

BMW IBSF Pasaules kauss #8 bobslejā un skeletonā, Sigulda

Piektdien
11:45 Skeletons vīriešiem | REZULTĀTI
15:30 Skeletons sievietēm | REZULTĀTI

Sestdien
10:00 Monobobslejs sievietēm | REZULTĀTI
14:30 Bobslejs, vīrieši, divnieki | REZULTĀTI

Svētdien
10:00 Bobslejs, sievietes, divnieki | REZULTĀTI
13:45 Bobslejs, vīrieši, divnieki | REZULTĀTI

PUBLICITĀTES ATTĒLI

BMW IBSF Pasaules kausu Siguldā atbalsta Tet, Optibet, Izglītības un zinātnes ministrija, Siguldas novada pašvaldība, Latvijas Gāze, LIAA, Magnetic Latvia, BMW.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija