Top
23 Nov
LBSF sveic Starptautisko Bobsleja un Skeletona federāciju 100.gadadienā
Foto autors: IBSF

Latvijas Bobsleja un Skeletona federācija (LBSF) sveic Starptautisko Bobsleja un Skeletona federāciju (IBSF) 100.dzimšanas dienā! Lai arī bobslejs kā sporta veids radās vēl 40 gadus agrāk, federācija tika dibināta 1923.gada 23.novembrī, lai jau nākamajā gadā bobsleju iekļautu pirmajās Ziemas olimpiskajās spēlēs, ko arī veiksmīgi izdevās realizēt.

LBSF novēl ilgu mūžu Starptautiskajai federācijai un spēku pārvarēt grūtības, kuras pēdējo gadu laikā ietekmējušas arī ledus trašu sporta veidus. Lai vienmēr nekļūdīga slieču izvēle un pareizas trajektorijas trasē!

Svētku dienā IBSF prezidents Ivo Feriani nosūtīja vēstuli šajā sporta veidā iesaistītajiem – federācijām, sportistiem un trašu darbiniekiem, tajā norādot, ka 100.gadadiena iezīmē ne tikai sporta vēsturi, bet arī politiskos konfliktus aukstā kara laikā. Arī neskatoties uz Austrumvācijas un Rietumvācijas aizliegumu savstarpēji nekontaktēties, sports “ārpus preses” radīja draudzīgas attiecības. Šis laiks lielvarām lika eksperimentēt un sacensties uz sporta skatuves, kas pozitīvi ietekmēja bobsleja attīstību – bija nepieciešama noteikumu ierobežošana, lai novērtu vienas komandas dominanci, bet bobslejs kļuva ātrāks, precīzāks un, nenoliedzami, arī bīstamāks.

Pandēmijas apstākļos IBSF izdevās sarīkot sacensības, pateicoties stingrai disciplīnai un atbalstam. Arī pēc 100 gadiem sports ir ne tikai spēka pārbaude, bet arī cieņas un sapratnes avots, kas veido tiltus pāri sporta robežām.

Atbalsta Tet un Balcia

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija