Top
15 Feb
LBSF prezidents Zeltiņš: Esam dzīvāki par dzīviem
Foto autors: Edijs Pālēns / LETA

“Baumas par Latvijas bobsleja nāvi ir krietni pārspīlētas – esam dzīvāki par dzīviem,” ar nu jau pārveidoto Marka Tvena citātu Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) rīkoto preses konferenci atklāja tās prezidents Ansis Zeltiņš. Uzsverot, ka sezona nav bijusi viegla, bet nākotnes perspektīvai – ļoti produktīva.

“Emīla Cipuļa, Dāvja Spriņģa, Matīsa Mikņa un Edgara Nemmes izcīnītā otrā vieta Pasaules čempionātā Šveices trasē Sanktmoricā ir šīs sezonas augstākais sasniegums, bet sezona nesākās viegli,” norādīja Zeltiņš. “Pasaules čempionāts pierādīja, ka mums ir komanda, konkurētspējīga tehnika, ar kuru veikti ne mazums eksperimentu, augstākās klases treneru korpuss un personāls, un visi iesaistītie palīdzēja mūsu vadošajai ekipāžai sasniegt kulmināciju īstajā brīdī. Ļoti ceru, ka jau nākamsezon būs sadziedējis kāju un komandā ar pilnu jaudu atgriezīsies Oskars Ķibermanis. Liels prieks par jaunajiem skeletonistiem, kuri jaunatnes olimpiādes atlases sacensībās sevi labi parādīja,” līdz šim sezonā paveikto rezumēja LBSF prezidents Ansis Zeltiņš.

Cipuļa komandai gan neizdevās tikt pie pašām medaļām jau Sanktmoricā, jo čempionāta organizētāji bija paredzējuši tikai četras sudraba godalgas, bet, uzrādot identisku rezultātu finišā, otro vietu dalīja divas komandas – Latvijas ekipāža un Lielbritānijas pilota Breda Hola četrinieks. Cipuļa kvartetam sudraba medaļas tiks pasniegtas šo sestdien plkst. 12.30 Siguldas trasē. Pēc ceremonijas sekos Ivo Fomina koncerts, lai izklaidētu skatītājus sacensību starplaikā.

Federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis neslēpa, ka sezonu iesākt bija grūti: “Šī bija pirmā sezona pēc pandēmijas, kā arī karš ieviesa savas korekcijas. Nebija viegli visu sastrukturizēt, bet ar lielisku komandas darbu mums tas visiem kopā izdevās. Pateicība ne tikai tiem, kas brauc trasē, bet arī visiem tiem iesaistītajiem, kas gādā, lai mūsu sportistiem būtu profesionāli apstākļi un lai viņi var profesionāli trenēties, un tas nebūtu iespējams bez mūsu atbalstītājiem – ģenerālsponsora Tet un sponsora Optibet.

Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks uzsvēra: “Priecājamies atbalstīt vienu no jaudīgākajiem Latvijas sporta veidiem. Mūsu Latvijas sportisti demonstrē visai sabiedrībai, ka, smagu darbu apvienojot ar tehnoloģijām un cilvēkiem, kuri prot šīs tehnoloģijas lietot un vadīt, var sasniegt izcilus rezultātus. Viņi rāda izcilu piemēru jauniešiem, ka nepieciešams trenēties un saglabāt neatlaidību, un iedvesmo strādāt vēl mazliet vairāk, jo darbs dod rezultātus! Novēlu – tā turpināt!”

Neilgi pirms sezonas sākuma komandai pievienojās sponsors Optibet, tā zīmola vadītāja Zane Liepa pateicās Latvijas bobslejistiem par izcīnītajiem rezultātiem pasaules meistarsacīkstēs. “Optibet vienmēr ir fokusējies uz sporta dzīves norisi Latvijā un mēs esam bijuši klātesoši ar finansiālu atbalstu gan vietējās līgās un čempionātos, gan atbalstot individuāli sportistus vai sporta veidus. Šis gads mums iesākās īpaši, jo šī mums ir pirmā reize, kad atbalstām ziemas sporta veidu – bobsleju. Man bija iespēja būt Siguldas trasē un redzēt, kā sezonai gatavojas Latvijas bobslejisti, tas likās ļoti aizraujošs process, kas mijās ar ļoti lielu komandas sadarbību, disciplīnu un ātrumu, kas sasaucās arī ar mūsu zīmola vērtībām, veidojot mūsu sadarbību vēl organiskāku. Mēs kā atbalstītāji esam ieguvuši ļoti lielu mediju platformu, caur kuru sasniedzam sportu mīlošu auditoriju, tai pat laikā mums ir lielisks zīmola atspoguļojums, it sevišķi, kad tiek izcīnītas augstas vietas, par ko mēs esam īpaši pateicīgi Latvijas bobsleja komandai,” pauda Optibet zīmola vadītāja Zane Liepa.

Savukārt par sportisko pusi gandarījumu pauda Latvijas bobsleja izlases treneris Sandis Prūsis: “Tagad jau viss, ko teikšu, izklausīties skaisti, bet sākums tiešām mums bija grūts. Pozitīvas sajūtas, protams, ir pēc Sanktmoricas, bet ne tikai tāpēc. Sezonu mēs sākām Eiropas kausā – Norvēģijā, Vācijā un Austrijā – tās bija trīs vietas, kur piecu nedēļu laikā notika smags un intensīvs darbs gan treniņos, gan sacensībās. Un acīmredzot, šeit arī tā pieredze nāca klāt. Skaļi gan to neziņojām, bet 25.decembrī mēs aizbraucām uz Sanktmoricu trenēties. Protams, treniņu apstākļi bija citādi nekā čempionāta laikā, bet noteikti bija vērts turp braukt. Starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu viesnīcu biznesā allaž ir peļņas laiks, turklāt vēl Šveice – izdevumi ļoti lieli, bet tie noteikti atmaksājas ar tiem rezultātiem, ar kuriem aizbraucām prom no čempionāta.”

Prūsis neslēpa, ka ir gandarīts ne tikai par Cipuļa komandas paveikto, bet arī Latvijas otrās ekipāžas veiksmīgo sezonu: “Sezonas sākumā maksimālais mērķis bija ļaut pilotam Jēkabam Kalendam aizvadīt Eiropas kausā piecus mačus trīs dažādās trasēs, lai kvalificētos ar četrinieku Pasaules kausam. Kalenda to paveica, neizmantojot pat visas sešas sacensības, un bija pelnījis sevi apliecināt arī augstākajā līgā. Un atkal jāsaka, nebija viegli – bija kritieni, no kuriem lielāko daļu nevarēja redzēt televīzijas skatītāji, bet tādi bija, un mūsu sporta veidā bez kritieniem neiztikt, bet sezonas beigās mums ir par ko sev uzsist uz pleca,” sasniegto atzinīgi novērtēja Prūsis. Vēl gan priekšā ir divas sacensības Siguldas trasē, kas notiks jau šajā nedēļas nogalē, un treneris aicināja būt pacietīgiem: “Zinu, ka visi gaida, ka tagad mēs mājās visiem parādīsim, bet tik viegli tas nemaz nebūs. Divniekos konkurence ir lielāka nekā četriniekos un mums divniekos vēl tik labi neiet, bet tas nenozīmē, ka mēs šonedēļ samierināsimies ar sešinieku.”

Prognozējot nākamās sezonas plānus, treneris bija piesardzīgs: “Mēs jau vairākkārt esam nosprauduši nākotnes stratēģiju, bet mēnesi pirms sezonas viena sportista trauma var mainīt visas komandas darbu. Es pat teiktu, ka mums nākamgad vajadzētu noturēt to pašu līmeni, kas ir jau šobrīd. Ja kaut kas pienāks klāt, es tikai priecāšos.” Savukārt Ekmanis papildināja trenera teikto, ka nākamsezon ir plāns nokomplektēt trīs četrinieku ekipāžas: “Mums nemitīgi notiek stūmēju rotācija, mēs rīkojam jaunas atlases, lai visu laiku komanda būtu līmenī. Un svarīgi, lai komandā veidotos arī iekšējā konkurence.”

Tehnikas ziņā Latvijas komandai šajā sezonā pat vairāki jaunumi. Ar pilnīgi jaunu, Latvijā ražotu BTC bobu startēja Latvijas otrā ekipāža, kuru pilotē Kalenda. Jaunās kamanas esot sevi labi pierādījušas, lai tās turpinātu izmantot arī nākotnē. Savukārt nedēļu pirms Pasaules čempionāta tika iegādātas jaunas slidas gan divnieka, gan četrinieka bobam, ar kuru brauc Cipulis.

Ar neierasto atpazīstamību un lielo mediju uzmanību cenšas aprast pilots Emīls Cipulis. “Komandas biedri smejoties saka – pats vainīgs! Protams, arī daudz jauna man šajā lauciņā, bet svarīgākais jau tas, kas notiek trasē. Varu tikai papildināt treneri Sandi Prūsi, ka strādājām ļoti daudz, sezona ne tikai nebija viegla, bet pat bija ļoti grūta, un tā jau vēl nav beigusies, bet prieks, ka izdevās gada svarīgākajās sacensībās parādīt, uz ko esam spējīgi,” šodien teica Cipulis.

Šonedēļ Siguldā notiks Pasaules kausa pēdējais, astotais posms, kura laikā divas reizes sacentīsies vīriešu bobsleja divnieku ekipāžas. Piektdien notiks sacensības skeletonā, bet nedēļas nogalē – bobslejā. Klātesošajiem būs iespēja sasildīties fanu teltī, baudīt mūziķu priekšnesumus, kā arī būs īpaši padomāts, kur izklaidēties pašiem mazākajiem skatītājiem. Sacensību direktore Janika Judeika aicināja visus līdzjutējus atbalstīt sportistus klātienē: “Šonedēļ piedalīsies sportisti no 17 valstīm. Un tā kā pandēmijas dēļ iepriekšējo sezonu laikā viņi nevarēja izbaudīt fantastisko Siguldas atmosfēru, kuru nodrošina tūkstošiem fanu ar ovācijām, atbalstot ne tikai mājniekus, bet visus sacensību dalībniekus tā, kā nekur citur, aicinu visus labā noskaņojumā uz Siguldu. Visas trīs dienas ieeja trasē ir bez maksas, savukārt par satiksmes ierobežojumiem, stāvvietām un citiem jautājumiem informēsim LBSF sociālo mediju lapās un www.bobslejs.lv,” tā sacensību direktore.

Lai starptautiskas sacensības Siguldā notiktu arī turpmāk, ir laiks nopietni pievērsties trases pārbūves jautājumiem, tā konferencē atzina Ekmanis. “Svarīgi, lai mēs spētu ieinteresēt valdību un politiķus, lai iegūtu atbalstu trases rekonstrukcijai. Mums jau ir saņemta vēstule no Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF), ka mums ir jārīkojas, lai nodrošinātu arī četrinieku sacensības trasē, jo visu laiku mēs nevarēsim paļauties, ka Siguldā divas reizes notiek divnieku mači, bet četrinieku – kādā citā trasē. Un vēl ir apbēdinoši lasīt un klausīties neprofesionālus apgalvojumus par Siguldas trases lietderību un izmaksām. Visa šī sporta struktūra ir jāskata “no A līdz Z”, bet šie spriedēji diemžēl neizprot kopainu, apskatot tikai vienu aspektu. Kamaniņas, bobslejs un skeletons visas iepriekšējās sezonas ir pierādījis, ka spēj godam finansiāli “atstrādāt” šos nenozīmīgos valsts ieguldījumus. Turklāt jāvērtē jau arī sportiskie sasniegumi, kurus mūsu sportisti izcīna pateicoties tam, ka mums ir sava trase,” norādīja Zintis Ekmanis.

Federācijas vadība pateicās visiem, kuri bijuši iesaistīti, lai šī sezona izdotos. “Paldies visiem neredzamās frontes darbiniekiem, sākot no brīvprātīgajiem līdz grāmatvežiem, kā arī mūsu sportiskajai daļai – no apkalpojošā personāla līdz sportistiem,” atzinīgus vārdus preses konferences noslēgumā komandai veltīja federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis.

Atbalsta Tet

PUBLICITĀTES FOTO

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija