Top
18 Feb
Latvijas sportisti labāko desmitniekā parabobslejā Sanktmoricā
Foto autors: Viesturs Lācis

Ceturtdien Sanktmoricas trasē Šveicē aizvadītas pasaules kausa parabobsleja pirmā posma sacensības šajā sezonā. 17 dalībnieku vidū arī divi Latvijas pārstāvji, Artūrs Klots un Alvils Brants. Mūsējiem izdevās tikt labāko desmitniekā.

Sacensības sākās ļoti agri pēc vietēja laika, pulksten 7.30, kad laukā vēl krietni auksts un ledus kristālciets. Klotam bija pirmais starta numurs, kas šoreiz ne tas labākais. Visus dalībniekus trasē katapultē speciāla starta ierīce, iestumšanas spēks gan nedaudz atšķiras, atkarībā no kopējā boba svara. Labākie brucēji beigu daļā sasniedza aptuveni 130 km/h lielu ātrumu.

Pirmajā braucienā Artūrs Klots bija astotais un Alvils Brants par vienu pozīciju zemāk, līdz ar to viņi otrajā braucienā startēja viens aiz otra. Brantam neizdevās kļūt par līderi turpinājumā, tobrīd viņš divu braucienu summa trešais, un summā šajos mačos devītais. Klotam neveicās daudz labāk par kolēģi otrajā braucienā un viņš vienu pozīciju zaudēja arī savam komandas biedram, tobrīd ceturtais un beigās desmitais šajā posmā. Par uzvarētāju šajā posmā kļuva Kanādas sportists Lonijs Bisonets. Viņš summā par 0.12 sekundēm apsteidza šveicieti Kristoferu Stjuartu, trešais arī mājinieks Štefans Fraijs.

Rīt Sanktmoricā vēl vienas sacīkstes, jaunnedēļ te būs arī pasaules čempionāts parabobslejā. Marta pirmajā nedēļā vēl divi posmi Laplaņas trasē Francijā.

Sacesnību protokols

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija