Top
13 Jan
Latvijas karogu Pasaules Jaunatnes Ziemas Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā nesīs Kotāne un Mūrnieks
Foto autors: LOK/ Edijs Pālens/ LETA

Ceturtdien Komanda Latvija prezentācijas pasākumā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Jānis Buks paziņoja, ka Latvijas delegācijas karognesēji Pasaules Jauniešu Ziemas Olimpiskajās spēlēs, kas no 19.janvāra līdz 1.februārim notiks Gangvonā, Dienvidkorejā būs Amēlija Kotāne un Olivers Mūrnieks, informē Olimpiāde.lv.

Bobslejiste Amēlija Kotāne Jauniešu Olimpiskajās spēlēs ir jaunākā Latvijas delegācijā, neskatoties uz to viņas līdzšinējo sasniegumu sarakstā jau ir divreiz iegūtā 2. vieta Omega Youth Series Lillehammer, Norvēģijā, kā arī 2. un 3. vieta Omega Youth Series Innsbruck, Austrijā monoboba disciplīnā. Amēlija Kotāne ir ne tikai ziemas sporta veidu pārstāve, bet arī aktīvi trenējas vieglatlētikā, 2022. gadā izcīnot Latvijas čempiones titulu U14 vecuma grupā 60m barjerskriešanā telpās. Atlēte nāk no sporta tradīcijām bagātas ģimenes - viņas tētis Kristaps Kotāns dosies līdzi uz Dienvidkoreju trenera statusā, vectēvs Rihards Kotāns bijis Ziemas Olimpisko spēļu dalībnieks bobslejā gan kā sportists, gan kā treneris.

“Es nebiju gaidījusi, ka šodien man tiks uzticēts karognesējas gods, neliels šoks un noteikti esmu pagodināta par šo iespēju. Pateicoties tēta piedāvājumam esmu nonākusi bobslejā. Sākotnēji man tas ne visai patika, bet laika gaitā, iemēģinot arī citas trases, šobrīd jau ļoti iepaticies un par to arī liecina rezultāti, kuri ir uzlabojušies, ” savās sajūtās dalās karognesēja Amēlija Kotāne.

Olivers Mūrnieks ir Latvijas U16 3x3 hokeja izlases kapteinis. Jaunais sportists jau spēlē Latvijas pieaugušo Virslīgas čempionātā Mogo/LSPA sastāvā un ir Latvijas U18 hokeja izlases kandidātu vidū.

“Mazliet šoks, negaidīju, šis viss ir kaut kas jauns. Iespējams vienreiz dzīvē būšu karognesējs, centīšos to izbaudīt. Mērķi komandai Pasaules Jauniešu Ziemas olimpiskajās spēlēs ir tikai tie augstākie, zelts un tikai zelts. Mēs esam gatavi un spējīgi cīnīties par augstākajiem rezultātiem. Būs interesanti redzēt kā citas valstis cīnās 3x3 hokeja disciplīnā,” tā par piešķirto godu un gaidāmajiem startiem saka karognesējs Olivers Mūrnieks.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Jānis Buks un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Vladimirs Šteinbergs uzrunāja jauniešus ar motivējošiem ceļavārdiem un visa laba vēlējumiem, pirms došanās uz Gangvonu.

Pasaules Jauniešu Ziemas olimpiskās spēles norisinās reizi četros gados, šoreiz savu mājvietu rodot Dienvidkorejas provincē Gangvonā. Tās sāksies 19. janvārī ar atklāšanas ceremoniju un divas nedēļas norisināsies ar visu 15 sporta veidu startiem, no kuriem Latvijas pārstāvji būs redzami 11 sporta veidos. Gaidāmajās spēlēs Latviju pārstāvēs 45 sportisti, kas ir līdzšim lielākā Latvijas delegācijas pārstāvniecības Jauniešu Ziemas Olimpiskajās spēlēs.

Sekot līdzi mūsu sportistu gaitām varēs mājaslapā olimpiade.lv, kur tiks publicēti aktuālākie notikumi, startu kalendārs, ekskluzīvas intervijas, spilgtākie foto brīži un, protams, sacensību rezultāti.

Atbalsta: Tet, Balcia Insurance, Norfin

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija