Top
23 Mar
Latvijas jaunie piloti iepazinuši Leikplesidas trasi
Foto autors: Viesturs Lācis

Latvijas bobsleja piloti Emīls Cipulis, Dāvis Kaufmanis un Jēkabs Kalenda kopā ar stūmējiem Arni Bebrišu, Lauri Kaufmani un Regnāru Kirejevu atgriezušies no ASV, kur Leikplesidas trasē aizvadīja treniņnometni, iepazīstot 2025.gada Pasaules čempionāta trasi. Visiem trīs pilotiem šī bija pirmā pieredze kādā no Ziemeļamerikas trasēm.

Treneru Jāņa Skrastiņa un Daumanta Dreiškena vadībā sportisti Leikplesidā pavadīja ilgāk par nedēļu, katrs pilots veica 20 braucienus. Latvijas jaunākais pilots Kalenda sākotnēji trasi apguva ar monobobu, bet vēlāk demonstrēja labus braucienus arī ar divnieku kamanām. Cipulis un Kaufmanis visus braucienus aizvadīja ar divnieku bobu.

Abi treneri ir apmierināti ar sportistu paveikto, atzīstot, ka visi labi apguvuši trasi: "Visi trīs veica labus braucienus. Protams, katrā braucienā kādam gadījās pa kādai kļūdai, bija arī viens kritiens, bet kopumā ir paveikts ļoti labs darbs, lai nākamgad, ierodoties trasē, nebaidoties uzreiz varētu aizvadīt pilnvērtīgus treniņbraucienus," ASV treniņnometni novērtē Skrastiņš.

Vaicājot, kuram no pilotiem labāk izdevies apgūt Leikplesidas trasi, treneris bija piesardzīgs vērtējumā: "Lai šī treniņnometne nebūtu tik dārga, mēs uz ASV nedevāmies ar saviem bobiem, bet īrējām tos uz vietas, līdz ar to nebūtu objektīvi salīdzināt trīs dažādas kamanas un tāds arī nebija mērķis. Visi trīs piloti bija labi," tā Skrastiņš.

Daumants Dreiškens novērtēja jaunākā pilota Kalendas izaugsmi, kurš pirmos braucienus aizvadīja ar monobobu. "Kad ar monobobu trase bija iepazīta, tad Kalenda arī pārsēdās divniekā un veica ļoti stabilus braucienus, tā kā varam būt apmierināti ar visu trīs jauno pilotu gatavību nākamajai sezonai," saka Dreiškens.

Pandēmijas ēnā, iepriekšējo divu sezonu laikā Pasaules kausa kalendārā nebija nevienas sacensības kādā no Ziemeļamerikas trasēm. Nākamās sezonas kalendārā tiek plānoti posmi šajā kontinentā, turklāt jau zināms, ka 2025.gada Pasaules čempionāts risināsies tieši Leikplesidas trasē.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija