Top
11 Nov
Latvijas ekipāžas labāko sešiniekā Eiropas kausa ievadā
Foto autors: Viesturs Lācis

Lillehammeres trasē Norvēģijā pēc divu gadu pārtraukuma atkal aizvadīts sezonas pirmais posms bobslejā vīriešu divniekiem. Lieliski laika apstākļi, saulains un gaisa temperatūra tuvu nullei. Latviju pārstāvēja Dāvja Kaufmaņa un Emīla Cipuļa pilotētās ekipāžas, šoreiz ceturtajā vietā Cipulis/Kleinbergs un sestajā Kaufmanis/Nemme, starpība astoņas sekundes simtdaļas. Pie godalgām tika Čehija, tāpat divas Šveices ekipāžas, vācietis Rihards Elsners piektais,šoreiz nedaudz negaidīta ir čehu pilota Adama Dobeša uzvara.

Divnieku konkurencē startēja vairāki jau labi pazīstami piloti – Vācijai bija Rihards Elsners. Monako – Rūdijs Rinaldi, Šveicei Mihaels Kūnens, tāpat Aleksejs Stuļnevs no Krievijas. Latvijas ekipāžām gan šajā posmā nākas iztikt bez ierastajiem bobiem, jo tie aizkavējās Ķīnā un tikai šīs nedēļas nogalē sasniedza Eiropu, gluži kā vāciešu un šveiciešu tehnika. Vecāki bobi, sliktākas slidas un tā būs šajā nedēļas nogalē, vien cerība saņemt četriniekus līdz sestdienas mačiem.

Latvijas izlases treneris Eiropas kausos Jānis Skrastiņš: "Es gribētu teikt, ka abas ekipāžas nobrauca labi, tad jau nestabilāks bija vācietis Elsners, vienā braucienā viņam galīgi negāja un beigās viņš starp mūsējiem , piektais. Laiks labs, konkurence arī ir, kaut šogad nedaudz mazāk nekā ierasts, daudzi vācieši gatavojas Altenbergā nākamajiem posmiem. Mēs tomēr startējām ne ar pierastajiem bobiem un, galvenais, vecām slidām, grūti tā visus vinnēt, čehu otrā pilota Dobeša uzvara gan ir nedaudz negaidīta. No mūsējiem startā šoreiz labāk iestūma bobu Cipulis ar Kleinbergu. Kopumā varu teikt, ka Covid-19 jomā mēs atkal esam iekšējā burbulī, bet tie, kas nesen bija Ķīnā, te atviegloti uzelpo. Ārpus trases vispār tā īpaši nejūt, ka būtu kāda pandēmija.”

Pirms divām sezonām 2019.gada novembrī divniekos Lillehammeres trasē Dāvis Kaufmanis bija 12.vietā, bet Emīls Cipulis 19.

Piektdien vēl viens posms divnieku ekipāžām, sestdien un svētdien sacensības četriniekos. Dāvim Kaufmanim vēl jāgūst viena ieskaite ar lielajām kamanām, lai pēc tam startētu pasaules kausā arī četriniekos. Paredzams, ka mūsu jaunais pilots Oskaram Ķibermanim varētu pievienoties pasaules kausā otrajā sezonas posmā Īglsā mēneša nogalē, nākamnedēļ domāts patrenēties Altenbergas trasē, kur pēc tam būs pasaules kausa trešais posms.

EK rezultāti

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija