Top
04 Feb
Latvijas ekipāžas izcīna septīto un astoto vietu Siguldā notiekošajā Eiropas čempionātā
Foto autors: Māris Vancevičs

Siguldā aizvadīts Eiropas čempionāts bobslejā divnieku ekipāžām vīriešu konkurencē. Emīls Cipulis ar Matīsu Mikni izcīnīja septīto vietu, bet Jēkabs Kalenda ar Edgaru Unguru bija astotie. Par Eiropas čempioniem pirmo reizi kļuva brāļi Amūri no Vācijas.

Cipulim šoreiz paveicās ar starta izlozi, jo varēja sākt pirmais no stiprāko grupas - ar ceturto numuru. Pēc traumas sadziedēšanas komandā atgriezies Matīss Miknis, ar kuru kopā Cipulim trešais labākais starts - 4,93 sekundes. Arī šoreiz visvairāk tika zaudēts trases augšdaļā, pirmajās virāžās, kur ātrums vēl tikai pieaug. Arī treneris Sandis Prūsis norādīja, ka vizuāli viņš neredz īpašas problēmas braukšanā, bet, iespējams, pie vainas ir tehnika - bobsleja kamanas kopā ar slidām, kas šajā trasē neuzrāda labākos rezultātus. Finišā Cipuļa komandai astotais rezultāts.

Tikmēr Jēkabs Kalenda sāka no ne tik labās 12.starta vietas, kopā ar Edgaru Unguru uzrādīja septīto labāko starta laiku - 4,97 sekundes, un, salīdzinot ar sestdienas braucieniem, šoreiz pilots daudz veiksmīgāk izbrauca trasi un finišu sasniedza sestais.

Otrajā braucienā Cipulis izlaboja kļūdas un pat uz brīdi laboja trases rekordu. Ar šo veiksmīgo braucienu viņam izdevās pakāpties vienu vietu augstāk - uz septīto pozīciju. Savukārt divas vietas zemāk pēc otrā brauciena bija Kalendas ekipāža, par kura veikto otro braucienu ļoti priecīgs bija Prūsis, norādot, ka jaunais bobsleja pilots labi tika galā ar sarežģīto Siguldas trasi.

Par sacensību uzvarētājiem kļuva brāļi Ādams un Isams Amūri, kuri par sešām simtdaļām apsteidza šveiciešus Mihi Fogtu un Sandro Mišelu, bet trijnieku noslēdza Johaness Lohenrs ar Ereku Brukertu no Vācijas. Seškārtējais Eiropas čempions divniekos Frančesko Frīdrihs palika ceturtais.

Līdz ar to BMW IBSF Pasaules kauss un Eiropas čempionāts Siguldas trasē ir noslēdzies. Sezonas turpinājums no 16. līdz 18.februārim Vācijas trasē Altenbergā, kur notiks Pasaules kausa priekšpēdējais, septītais posms.

BMW IBSF Pasaules kauss bobslejā un skeletonā

Piektdien
08:30 PK Bobslejs, sievietes, divnieki | PK rezultāti
11:30 PK+EČ Skeletons, vīrieši | PK rezultāti | EČ rezultāti
15:00 PK+EČ Skeletons, sievietes | PK rezultāti | EČ rezultāti

Sestdien
10:00 PK+EČ Monobobslejs, sievietes | PK rezultāti | EČ rezultāti
14:30 PK Bobslejs, vīrieši, divnieki | PK rezultāti

Svētdien
10:00 PK+EČ Bobslejs, sievietes, divnieki | PK rezultāti | EČ rezultāti
14:00 Bobslejs, vīrieši, divnieki | EČ rezultāti

Sacensību ģenerālsponsors Tet, atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Siguldas novada pašvaldība, Balcia Insurance, Norfin, Inchcape Motors Latvia, Venden, kā arī citi uzticīgie sponsori.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija