Top
26 Aug
Latvijas bobslejisti sezonu sāks Eiropas kausa izcīņā
Foto autors: Viesturs Lācis

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) valdes sēdē ceturtdien tika nolemts, ka Latvijas izlase uz Pasaules kausa pirmajiem trim posmiem, kuri norisināsies Ziemeļamerikā, nedosies, portālam Sportacentrs.com apstiprināja valdes pārstāvji Zintis Ekmanis un Sandis Prūsis, bobsleja izlases galvenais treneris.

Pasaules kausa sezona bobslejā un skeletonā šoreiz sāksies ar trim posmiem Ziemeļamerikā – Vistlerā Kanādā un pēc Pārksitijā un Leikplesidā ASV. Tās būs trīs vienīgās Pasaules kausa sacensības vēl 2022. gadā, un pēc tam PK ceturtais posms tiks aizvadīts janvāra sākumā Vinterbergā, Vācijā. Tas tad arī attiecīgi kļūs par brīdi, kad PK sezonā iesaistīsies Latvijas sportisti.

Pēc šodien notikušās valdes sēdes, kurā tika pieņemts šāds lēmums, LBSF ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis portālam pastāstīja, ka tas pamatojams ar loģistiskiem un arī savā ziņā sportiskiem apsvērumiem. Tehnikas pārvadāšana pāri okeānam uz Ziemeļameriku nāktu ar konkrētiem izdevumiem, un, kā norādīja Ekmanis, finanses vienmēr bijušas satraukumu un pārdomu objekts bobsleja saimē. Turklāt, nestartējot Ziemeļamerikas posmos, lielāka komanda būs Eiropā, kas arī kopumā ir izdevīgāk.

Eiropas kausa sezona tikmēr sāksies novembra vidū Lillehammerē, Norvēģijā, kam sekos Altenbergas un Insbrukas posmi. Pirms sezonas sākuma Lillehammerē Latvijas izlasei plānots aizvadīt treniņnometni, turpinot sagatavošanās darbus nākamajai sezonai. Kā izteicās Ekmanis, vasaras treniņi vērtējami ļoti pozitīvi un konkrēti fiziskās sagatavotības ziņā situācija ir pat labāka nekā iepriekšējā gadā.

Izlases treneris Sandis Prūsis norādīja, ka Latvija PK šosezon būs divas kvotas, un Pasaules kausā Latviju pārstāvēs piloti Dāvis Kaufmanis un Emīls Cipulis, attiecīgi 24 un 26 gadus vecie sportisti. Kaufmanis iepriekšējā sezonā kļuva par pasaules junioru čempionu četriniekos un piedalījās četros PK posmos (augstākā vieta – 15. vieta Insbrukā), kamēr Cipulis piedalījās trīs PK posmos, augstāko vietu izcīnot Siguldā (11. pozīcija divniekos).

"Mūsu šīs sezonas pilotu uzvārdi, kamēr nestartē Oskars Ķibermanis, varbūt līdzjutējiem ir nedaudz svešāki, vēl nav iepazīti, taču nevaram stāvēt uz vietas," teica Prūsis. "Kad Melbārdis tuvojās karjeras beigām, arī nestāvējām uz vietas. Ķibermanis arī nestartēs mūžīgi – tas nenozīmē, ka bobslejs apstāsies. Ejam uz priekšu un būvējam nākotni. Tāpat izmantosim abas pieejamās PK posmu kvotas, nebūtu produktīvi tās atstāt tukšas."

"Ko es sagaidu no gaidāmās sezonas rezultātu ziņā? Nevēlos šobrīd skatīties stikla lodē un kaut ko pareģot par to, kas vēl tikai notiks," teica Prūsis. "Pienāks sezona, puiši sāks braukt, tad arī redzēsim rezultātus. Pasaules čempionāts Sanktmoricā svarīgākās sacensības šosezon? Jā un nē. Nozīmes ziņā skaidrs, ka jā, bet šosezon ļoti svarīga būs pieredzes iegūšana un dalība vairākos posmos dažādās trasēs, un no tāda viedokļa viens pasaules čempionāts nav pats izšķirošais faktors."

"Šobrīd esam izlases veidošanas stadijā," piebilda Ekmanis. "Tāpēc arī rezultāti varētu nebūt tas pats svarīgākais atskaites punkts šajā sezonā."

Prūsis un Ekmanis abi pauda cerību, ka Ķibermanim pēc ceļgala operācijas rehabilitācijas process norisināsies veiksmīgi un joprojām tiek paturēta prātā iespēja, ka sezonas otrajā pusē viņš varētu piedalīties sacensībās. "Kad varēs sākt skriet un domāt par trenēšos, tad arī viss taps skaidrāks. Pagaidām šajā ziņā nekādu jaunumu nav," teica Prūsis.

© Sportacentrs.com

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija