Top
13 Jan
Latvijas bobslejisti Cipulis / Spriņģis izcīna 5.vietu Pasaules kausa posmā Sanktmoricā
Foto autors: Viesturs Lācis

Latvijas bobsleja divnieks Emīls Cipulis / Dāvis Spriņģis šodien Šveicē, Sanktmoricā notiekošajās Pasaules kausa ceturtā posma sacensībās bobslejā divniekiem, izcīnīja augsto 5.vietu, atkārtojot šīs sezonas labāko sasniegumu divnieku konkurencē. Latvijas otra komanda ar Jēkabu Kalendu un Edgaru Unguru ieņēma 11.vietu 25 komandu konkurencē.

Cipuļa komanda šoreiz startēja ar citām divnieku kamanām, izmantojot Oskara Ķibermaņa Pekinas olimpisko spēļu bobu. Gadumijas pārtraukumā, treniņnometnē Siguldā, šīs bobsleja kamanas uzrādīja labas ātruma īpašības, tādēļ komanda izšķīrās par labu startēšanai ar šo bobu nākamajos Pasaules kausa posmos.

Pirmajā braucienā Cipulis ar Spriņģi uzrādīja 11.rezultātu startā - 5,20 sekundes, kas bija par 13 simtdaļām lēnāks ieskrējiens nekā visām trīs Vācijas komandām (visiem identisks starta laiks - 5,07 sekundes), līdz ar to trases augšdaļā laika deficīts Latvijas komandai pieauga līdz gandrīz četrām sekundes desmitdaļām, bet pēc Horse-Shue virāžas - vēl tikai par desmitdaļu. Arī treneris Sandis Prūsis pēc brauciena atzina, ka kamanas trasē slīd labi, vēl tikai veiksmīgāk jāuzstumj starts, jo brauciena kvalitāte treneri apmierināja. Otrajā braucienā tas arī izdevās - uzlabojums startā par trīs simtdaļām, izlabotas kļūdas un trases beigu daļā viens no lielākajiem ātrumiem, kā dēļ izdevās apsteigt priekšā esošo Vācijas komandu ar pilotu Adamu Amūru.

Sacensību otrais jaunākais pilots, 21 gadu vecais Kalenda pēc pirmā brauciena ieņēma 10.vietu. Treniņbraucienos Latvijas pilots labi tika galā ar starta virāžu, bet sacensībās šeit gadījās kļūda, kādēļ vairāk laika nekā cerēts palika jau pašā trases sākumā. Tālāk brauciens padevās labi, finišu sasniedzot, noslēdzot vadošo desmitnieku, bet otrajā braucienā 14.rezultāts, kas divu braucienu summā lika atkāpties uz 11.vietu.

Par uzvarētājiem kļuva Johaness Lohners ar Georgu Flaišhaueru no Vācijas, kuri par ceturtdaļsekundi apsteidza savus tautiešus Frančesko Frīdrihu ar Aleksandru Šūleru, bet trijnieku noslēdza mājnieki Maikls Fogts ar Sandro Mišelu no Šveices.

Kopvērtējumā pēc aizvadītiem četriem posmiem līderu trio nemainīgs - 1.vietā Lohners, 2.vietā Frīdrihs un 3.vietā Fogts, bet uz 4.vietu pakāpies Cipulis, bet Kalenda saglabā 12.pozīciju.

Cipuļa pamatstūmējs Matīss Miknis uz šo posmu nedevās, lai pilnībā atveseļotos pēc ikra traumas un būtu gatavs startēt sezonas kulminācijā Pasaules čempionātā.

Svētdien Sanktmoricā notiks bobsleja četrinieku sacensības, sākums plkst. 14:00, tiešraide Go3 Sport Open.

Atbalsta: Tet, Balcia Insurance, Norfin

REZULTĀTI
FOTO GALERIJA

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija