Top
29 Jan
Latvijas Bobsleja un Skeletona federācija asi nosoda SOK paziņojumu par Krievijas un Baltkrievijas sportistu atgriešanos starptautiskajā apritē

2023.gada 23.janvārī Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) paziņoja, ka Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nevajadzētu liegt piedalīties starptautiskās sacensībās, liegumu pamatojot tikai ar viņu pilsonību, faktiski norādot, ka neitrāliem atlētiem, kas pilnībā respektē Olimpisko Hartu ir jādod iespēja atgriezties starptautisko sacensību apritē.

Latvijas Bobsleja un Skeletona federācija asi nosoda paziņojumā norādīto. Mēs pievienojamies Ukrainas prezidenta V.Zelenska aicinājumam SOK prezidentam Tomasam Baham – apmeklēt Bakhmutu, lai savām acīm pārliecinātos, ko nozīmē neitrāla valsts. Krievijas Federācijas atlēti pat bez savas valsts karoga un himnas fonā jebkurā gadījumā pārstāv Krieviju. To mēs pieredzējām arī Pekinas Ziemas Olimpiskajās spēlēs, kur sportistu apģērbs saturēja Krievijas Federācijas oficiālo simboliku. Atļauja Krievijas un Baltkrievijas sportistiem startēt zem neitrāla karoga ir naiva, jo arī šis karogs ir notraipīts ar Ukrainas tautas asinīm, kā to uzaicinājumā T.Baham norādīja V.Zelenskis. Mēs uzskatām, ka laikā, kad Vācija un Lielbritānija sūta smago bruņojumu Ukrainai un visa civilizētā Rietumu pasaule solidāri iestājas pret Krievijas Federācijas uzsākto un Baltkrievijas atbalstīto agresiju Ukrainā, SOK faktiski rīkojas pretēji Olimpiskajā Hartā noteiktajiem principiem. Tikai kopēja nostāja, strikti iestājoties pret agresiju un vardarbību, ir ceļš uz mieru.

Latvijas Bobsleja un Skeletona federācija iestājas par Olimpiskaja Hartā noteiktajiem principiem, taču uzskata, ka sporta sabiedrība nevar ignorēt karu. Tādējādi agresorvalsts un tās atbalstītājas – Baltkrievijas – sportistu dalība starptautiskās sacensībās nav iespējama, kamēr turpinās agresija Ukrainā.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija