Top
07 Oct
Latvijas bobsleja izlase veic pēdējos sagatavošanās darbus pirms jaunās sezonas
Foto autors: Viesturs Lācis

Jau novembra vidū Latvijā ieradīsies Pasaules bobsleja elite, lai Siguldas trasē sāktu Pasaules kausa izcīņas jauno sezonu. Tikmēr Latvijas bobslejisti aizvada kārtējo sagatavošanās posmu, šoreiz jau slīpējot starta ieskrējiena tehniku ledus estakādē.

"Es nezinu, kas bija pagājušajā gadā, bet laikam vēl bija par siltu, lai estakādē nodrošinātu ledu. Tagad ārā ir +20 grādi, bet mēs trenējamies uz ledus," sajūsmu par treniņa iespējām Siguldā neslēpj Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis. Komandu virknējumi gan vēl netiek veidoti, šobrīd notiek vēl sagatavošanās posms. "Sastāvi būs pats pēdējais, kad redzēsim, kurš ir cik spēcīgs, ātrs un gatavs sezonai. Pagaidām visi trenējamies kopā," tā Prūsis.

Par tradīciju bija kļuvis pēdējo treniņnometni pirms gaidāmās sezonas aizvadīt Norvēģijā, Lillehammeres trasē, kas allaž ir viena no pirmajām trasēm, kur jau rudenī pieejams ledus. "Šogad bijām plānojuši turp braukt, bet pandēmija ieviesusi korekcijas arī mūsu plānos, tāpēc izlēmām gatavoties tepat Siguldā, kur arī notiks pirmie divi etapi, kas divnieku sacensībās būs pat četri posmi," saka Prūsis.

Priecīga ziņa mūsu līdzjutējiem - Oskars Melbārdis jau šobrīd trenējas kopā ar visu komandu. Iepriekš vasarā viņš gatavojās pēc individuāli izstrādātas programmas, lai pēc rehabilitācijas neatjaunotu kādu savainojumu. Šobrīd Melbārdis ir labā formā un gatavojas jauno sezonu sākt uzreiz Pasaules kausa izcīņā.

Arī šogad Latvijas izlases pirmais numurs būs Oskars Ķibermanis, savukārt par otrās komandas pilota vietu vēl nāksies pacīnīties: "Kas to lai zina, kurš pēc mēneša būs spēcīgāks - vai nu Melbārdis vai Ralfs Bērziņš. Abiem ir iespēja pacīnīties par šo godu. Iespējams pirmajā etapā mēs varētu startēt ar trīs ekipāžām, bet pēc tam, visticamāk, tās tomēr būs divas komandas, ar kurām aizvadīsim sezonu.

"Ja komandā ir 20 vīri, tad reti būs tā, ka visi būs pilnīgi veseli un bez traumām," tā šī brīža stūmēju kondīciju komentē treneris Prūsis. Viņš gan piebilst, ka nav neviens īpaši, ko vajadzētu izcelt, kas šobrīd veselības dēļ nevarot pienācīgi gatavoties sezonai.

Jaunā Pasaules kausa izcīņas sezona sāksies Siguldā, kur no 16.līdz 29.novembrim sacensības notiks divas nedēļas nogales pēc kārtas.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija